Щось дивне відбувається з магнітним полем Землі: що з'ясували вчені
Щось дивне відбувається з магнітним полем Землі: що з'ясували вчені

Щось дивне відбувається з магнітним полем Землі: що з'ясували вчені

Дослідники виявили незвичайні явища в хвості магнітосфери нашої планети.

Можливо це не найвідоміший факт, але магнітне поле Землі має хвіст. Коли сонячний вітер б'є по планеті, він залишає після себе свого роду довгу тінь, яка тягнеться за Землею у вигляді хвоста. Він отримав назву хвіст магнітного поля або магнітосфери Землі. Зазвичай цей хвіст наповнений магнітними бурями, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Протягом останніх кількох років, згідно з нещодавно опублікованим дослідженням, вчені дізналися про те, що магнітосферний хвіст має свою загадку, і вона полягає у зниклій магнітній бурі.

Вчені виявили ознаки магнітної бурі, але не виявили бурі, яка могла б їм відповідати. Місія NASA під назвою MMS зараз займається розгадкою цього явища.

Місія MMS складається з чотирьох супутників, які були запущені в космос у 2015 році. Відтоді супутники вивчають магнітопаузу Землі, тобто кордон регіону, в якому домінує магнітне поле нашої планети. У магнітопаузі постійно відбуваються перез'єднання ліній магнітного поля. Тобто ці лінії спочатку збираються разом, потім розпадаються і знову відбувається їхнє з'єднання. Цей процес створює шквальні потоки тепла та кінетичної енергії.

Вчені називають ці шквали суббурями. Супутники MMS виявили магнітне перез'єднання суббурі, але реальної суббурі, що супроводжує це явище, не було. Суббуря повинна була супроводжуватися сильними електричними струмами і коливаннями магнітного поля, але супутники не виявили слідів ні того, ні іншого.

За словами вчених, вони не вивчали рух силових ліній магнітного поля в глобальному масштабі, тому цілком можливо, що ця незвичайна суббуря була дуже локалізованим явищем, яке вдалося спостерігати місії MMS. В іншому разі це може змінити розуміння вченими взаємозв'язку між магнітним перез'єднанням на хвостовій стороні магнітосфери і суббурями.

Наступного року супутники MMS вимірюватимуть магнітні перез'єднання в реальному магнітному полі Землі, в той час як вчені на Землі проводитимуть моделювання магнітного поля, щоб зрозуміти, як воно себе поводить. Порівнюючи ці два явища, вчені сподіваються, що зможуть розгадати загадку і краще зрозуміти точний взаємозв'язок між магнітним перез'єднанням і подіями, які воно викликає.

Вчені вважають, що цілком можливо, що існують значні відмінності між глобальними моделями конвекції хвоста магнітосфери для суббур і магнітним перез'єднанням хвоста без суббурі.

Астрономи розгадали таємницю зефірної планети і з'ясували, чому це один із найлегших світів. Виявилося, що відносно близька до нас планета має більшу температуру, ніж передбачалося.

Також Фокус писав про нову теорію, яка за допомогою квантової гравітації пояснює причину відмінностей у результатах вимірювання швидкості розширення Всесвіту.

Теги за темою
Космос Земля
Джерело матеріала
loader
loader