Лазерна зброя і новітні танки: Європа має намір витратити мільярди на зброю майбутнього
Лазерна зброя і новітні танки: Європа має намір витратити мільярди на зброю майбутнього

Лазерна зброя і новітні танки: Європа має намір витратити мільярди на зброю майбутнього

Серед перспективних проєктів, зокрема, — створення основного бойового танка MARTE і розробка лазерної зброї потужністю 100 кіловат TALOS-TWO.

Європейський фонд оборони (EDF) має намір інвестувати 1,3 млрд доларів у 50 багатонаціональних науково-дослідних військових проєктів. Кошти вкладуть у розроблення нових основних бойових танків, повітряних лайнерів, корветів, систем протидії безпілотним літальним апаратам (C-UAS) і лазерної зброї спрямованої енергії. Про це повідомляють оглядачі Breaking Defense.

Фінансування програм ґрунтується на результатах конкурсу заявок 2023 року і збільшує загальні видатки ЄС на оборонні дослідження й розроблення до більш ніж 3,25 млрд доларів із травня 2021 року.

Ключові напрямки інвестицій

У Європейській комісії наголосили, що відібрані проєкти спрямовані на підтримання технологічної переваги в широкому спектрі оборонних можливостей, включно з кіберзахистом, наземними, повітряними і морськими бойовими діями, захистом космічних засобів, а також хімічним, біологічним, радіологічним і ядерним захистом. З 236 поданих заявок було відібрано 54 пропозиції.

Повітряна сфера

На проєкт European System for Outsized Cargo Airlift (ESOCA) виділено трохи менше ніж 21,7 млн доларів на 18 місяців. Цей проєкт, очолюваний німецькою компанією Airbus, досліджує можливості нових стратегічних повітряних перевезень за участю французького виробника двигунів Safran та італійського виробника літаків Leonardo.

Наземні бойові системи

Два великих наземних проєкти, Main ARmoured Tank of Europe (MARTE) і Technologies for existing and Future MBTs (FMBTech), залучать понад 70 промислових і дослідницьких організацій для розробки нового європейського основного бойового танка. Проєкт MARTE, розрахований на два роки, отримає майже 21,7 млн доларів від ЄС.

Протидія БПЛА

Європейський проєкт C-UAS отримає до 47 млн доларів для зміцнення потенціалу протиповітряної та протиракетної оборони. Цей проєкт, очолюваний компанією Leonardo, буде реалізовано протягом 42 місяців, він зосередиться на розробці технологій для ураження безпілотників.

Морські проєкти

У рамках другого етапу програми European Patrol Corvette 2 (EPC2) буде створено два прототипи кораблів протягом чотирьох років. Проєкт спрямований на інтеграцію інноваційних рішень для підвищення ефективності суден і фінансуватиметься ЄС на суму 196 млн доларів. Лідером проєкту виступає Naviris — спільне підприємство французької Naval Group та італійської Fincantieri.

Лазерна зброя

Проєкт Tactical Advanced Laser Optical Systems (TALOS-TWO) спрямований на розробку лазерної зброї потужністю 100 кіловат до 2030 року. Проєкт, очолюваний французькою компанією CILAS, отримає 32 мільйони доларів на три роки.

Загальні цілі

Ці інвестиції збігаються з першою Стратегією оборонної промисловості, запущеною ЄК, яка спрямована на підвищення конкурентоспроможності промислової бази Європи та забезпечення її готовності протистояти російській агресії.

Важливо Стратегічний альянс: Італія приєдналась до розроблення європейського танка наступного покоління

Раніше ми писали про проєкти західних танків, які мають прийти на зміну нинішньому поколінню ОБТ, такі як Abrams, Leopard і Leclerc. Серед них європейські Leopard 2А8, MGCS і Panther, а також американський M1E3 Abrams.

Теги за темою
Зброя
Джерело матеріала
loader