В Україні ліквідували злочинну організацію, яка підробляла українські та іноземні документи. Один документ у них коштував від 300 до 700 доларів. А виручені гроші зловмисники виводили на криптогаманці та банківські картки.
Про це повідомили у Національній поліції. Там зазначили: документи виготовлялися у нелегальних друкарнях двох міст. Зокрема:
- Харкова;
- Мукачево.
При цьому наголошується: зловмисники виготовляли водійські посвідчення, ID-картки та інші документи українського та європейського зразка. Включаючи посвідки на проживання в Польщі, Німеччині, Словаччині, Латвії, Чехії та інших країнах Європи.
"Щодня випускали до сорока підробок із нанесенням фіктивних голографічних захисних елементів. ... Один документ коштував від 300 до 700 доларів. Отримані гроші виводили на криптогаманці та банківські картки фігурантів", – йдеться у повідомленні.
Як працювали зловмисники
Як пояснили правоохоронці, частина учасників схеми займалася розміщенням оголошень та прийому замовлень у телеграм-каналах. Інші – виготовленням та надсиланням підроблених документів поштовими операторами. У тому числі, міжнародними.
"Дев’ять з учасників злочинної організації наразі перебувають під вартою. Організатор переховується за кордоном. Наразі вирішується питання щодо оголошення його в міжнародний розшук. Усім фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі", – розповіли в Нацполіції.
Зі свого боку, заступник голови Нацполіції Андрій Нєбитов зазначив: понесуть кримінальну відповідальність і громадяни, які замовляли та використовували підробки. "Відповідальність – це лише питання часу", – підкреслив він.
Що знайшли під час обшуків
Для ліквідації злочинного угруповання, наголошується, поліцейські провели 50 одночасних обшуків на території низки областей. Зокрема:
- Харківської;
- Київської;
- Дніпропетровської;
- Одеської;
- Сумської;
- Закарпатської.
За їхніми результатами вилучили фейкові документи та техніку для їхнього виготовлення. А також:
- фальшиві печатки державних установ;
- плівку із голографічними захисними елементами;
- "інші докази злочинів".
Як повідомляв OBOZ.UA, підроблюють в Україні й продукти харчування. Зокрема, їжу швидкого приготування та каву.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!