САП передала у суд справу народного депутата Сергія Лабазюка
САП передала у суд справу народного депутата Сергія Лабазюка

САП передала у суд справу народного депутата Сергія Лабазюка

САП передала у суд справу народного депутата Сергія Лабазюка

У справі він фігурує зі своїм колегою-парламентарієм.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду справу щодо народного депутата Сергія Лабазюка, повідомила пресслужба САП. Парламентарія звинувачують у спробі підкупу колишнього віцепрем'єр-міністра з відновлення України Олександра Кубракова, а також голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєма.

«21 травня 2024 року прокурор САП скерував до суду обвинувальний акт стосовно чинного народного депутата та його спільника, яких викрили на наданні неправомірної вигоди віцепрем'єр-міністру з відновлення України – міністру розвитку громад, територій та інфраструктури України та голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України», – зазначили в САП.

У листопаді 2023 року ВАКС взяв під варту із можливістю виходу під заставу Сергія Лабазюка, який намагався підкупити Олександра Кубракова та Мустафу Найєма. Лабазюка арештували до 21 січня включно. Заставу визначили в сумі 40,2 млн грн. Лабазюк вийшов із СІЗО в той же день. ВАКС також заарештував на два місяці з можливістю застави в 15 мільйонів гривеньАндрія Одарченка, який намагався дати хабар Мустафі Найєму.

12 січня НАБУ та САП завершили розслідування у цій справі. За даними слідства, один з депутатів запропонував топпосадовцю хабар за виділення грошей з фонду ліквідації наслідків збройної агресії РФ на ремонт університету, в якому парламентарій працює ректором. Депутат запропонував передати 8% від обсягу фінансування. Після цього він передав посадовцю 0,39 біткоїна, що було еквівалентно 10 тис. доларів.

Крім того, ще один народний депутат у змові з директором акціонерного товариства запропонував топпосадовцям хабар за виділення 1 млрд грн додаткового фінансування робіт, яке виконувало підконтрольне їм зазначене товариство. Пропонована сума неправомірної вигоди мала становити від 3% до 5% від обсягу фінансування. Після цього підозрювані намагалися передати посадовцям 150 тис. доларів.

Дії усіх підозрюваних кваліфікують за ч. 4 ст. 369 КК України – пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі. За цією статтею депутатам загрожує до 10 років ув'язнення 

Джерело матеріала
loader
loader