PD-2 створений для розвідки, коригування вогню і скидання гранат на противника. БПЛА здатний перебувати в повітрі по 10-12 годин поспіль і виявляти об'єкти в будь-який час доби.
Фонд "Повернись живим" передав спецпризначенцям 13-го Головного управління департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України безпілотний оперативно-тактичний розвідувальний комплекс PD-2, який допоможе наносити удари по тилу Російської Федерації. Про це йдеться на сторінці фонду у Facebook.
Повідомляється, що до складу комплексу входять два розвідувальних БПЛА, наземна станція і мобільний пункт управління на базі повнопривідного мікроавтобуса. Дрони можуть перебувати в повітрі по 10-12 годин поспіль і виявляти ворожі об'єкти як удень, так і в нічний час доби. За словами авторів публікації, апарати допоможуть "знайти і дістати ворога в глибокому тилу".
"Ми регулярно бачимо в новинах, як горять і вибухають російські системи ППО, склади боєприпасів та інші об'єкти в глибокому тилу, які українські оператори PD-2 змогли виявити і скоригувати по них вогонь української далекобійної зброї", — ідеться в публікації.
У фонді наголосили, що це вже одинадцятий комплекс PD-2, переданий українським військовим. Його вартість становить близько 30 мільйонів гривень.
Безпілотники PD-2: що про них відомо
БПЛА PD-2 розробили волонтери з організації "Народний проєкт" спільно з українською компанією UkrSpecSystems. Це модернізація безпілотника PD-1, який випускали з 2020 року для ЗСУ, зі збільшеною вантажопідйомністю, дальністю зв'язку, тривалістю польоту та іншими поліпшеннями. PD-2 пройшов випробування 2021 року, а 2022-го почалося їхнє серійне виробництво.
PD-2 є однією з найбільших розвідувальних моделей, розроблених в Україні. Він може слугувати військовим для розвідки, коригування вогню та скидання гранат на противника.
Технічні характеристики PD-2:
- розмах крила — 5 м;
- максимальна злітна вага — 55 кг;
- максимальне корисне навантаження — 19 кг (VTOL — 11 кг);
- максимальна швидкість — 140 км/год;
- крейсерська швидкість — 100 км/год;
- максимальна висота — 4700 м;
- дальність зв'язку — понад 200 км.
Нагадаємо, військовослужбовець ЗСУ та фахівець із радіозв'язку Сергій Бескрестнов попередив, що останнім часом на прифронтових територіях України зросла активність російських безпілотників-розвідників SuperCam, Zala і "Орлан", а також ударних дронів "Ланцет". Тож під загрозою зараз не лише військові, а й цивільні об'єкти.