На Хмельниччині суд дозволив першим в'язням служити в Нацгвардії
На Хмельниччині суд дозволив першим в'язням служити в Нацгвардії

На Хмельниччині суд дозволив першим в'язням служити в Нацгвардії

У вівторок, 21 травня, Хмельницький міськрайонний суд виніс перші рішення про умовно-дострокове звільнення двох засуджених від відбування покарання за військову службу в Силах оборони. Про це пише УНН з посиланням на заяву суду.

Обоє засуджених виявили бажання проходити військову службу за контрактом, що відповідає вимогам проходження військової служби за контрактом, визначеним ст. 21-5 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу". У суді розповіли, що добровольці - чоловіки 2000-го та 1981 років народження. Обидвоє були засуджені, зокрема, за крадіжки згідно зі ст. 185 КК України перед війною, у жовтні та листопаді 2022 року, відповідно на 4 роки і 9 місяців та на 5 років і 5 місяців. Водночас кожен із чоловіків придатний до військової служби за станом здоров’я, пройшов професійно-психологічний відбір, має достатній рівень фізичної підготовки для виконання покладених на них тепер обов’язків.

- Ці клопотання (про умовно-дострокове звільнення для служби в ЗСУ - ред. ) суд задовольнив та зобов’язав ДУ "Хмельницький слідчий ізолятор" невідкладно, але не пізніше 24 годин після набрання ухвал законної сили, умовно-достроково звільнити чоловіків від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом. Також - передати чоловіків до підрозділів Національної гвардії України, доставивши до Хмельницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки для укладення контракту та проходження військової служби, - йдеться у постанові суду.

Суд також постановив встановити над чоловіками  адміністративний нагляд терміном на  один рік, але не довше ніж до їх звільнення з військової служби. Такий нагляд будуть здійснювати  командири військової частини, у яких ті проходитимуть військову службу за контрактом. Серед обмежень – заборона перебувати поза межами місця дислокації військової частини та виїжджати в особистих справах без дозволу командира.

  • Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт про можливість добровільної мобілізації в’язнів.
  • Закон, що набрав чинності з 18 травня, та супутня постанова Кабінету міністрів №560 посилює вимоги до керівників підприємств, організацій та установ щодоздійснення мобілізаційних заходів. Якщо раніше вони мали повноваження видавати своїм працівникам повістки, то нині також повинні забезпечувати прибуття військовозобов’язаних до ТЦК та СП і навіть військових частин.
Джерело матеріала
loader
loader