За словами заступника міністра оборони Катерини Черногоренко, застосунок "Резерв+" потрібно розвивати, тому в майбутньому його вартість зросте через додавання нових функцій.
Застосунокдля військовозобов'язаних "Резерв+" було розроблено за донорські кошти і коштував 3 413 448 гривень із податком на додану вартість (близько 86 000 доларів). Про це сказала заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко в інтерв'ю Forbes від 23 травня.
Катерина Черногоренко зазначила, що розробку сервісу військовозобов'язаних "Резерв+" фінансував благодійний фонд. Вартість переданого додатка склала 3 413 448 гривень з ПДВ. При цьому виплати розробникам за годину роботи можуть сильно відрізняться. Наразі сервіс потребує розвитку, тому зі збільшенням функціоналу цифра зросте.
"Не можна сказати, що ми тут на чомусь заощадили", — підкреслила заступник міністра оборони.
За словами чиновниці, над додатком працювало кілька команд фахівців, зокрема команди Міноборони, Міністерства внутрішніх справ та інших відомств. Зокрема, була проведена робота із синхронізації з реєстрами та підготовка реєстру "Оберіг" до навантаження.
"Наразі відповідь із реєстру "Оберіг" у застосунку займає кілька секунд. Домогтися такого результату для нас було величезним викликом", — сказала Катерина Черногоренко.
Нагадаємо, над розробкою застосунку "Резерв+" працювала компанія, яка також була залучена до роботи над освітнім застосунком "Мрія". Розробники використовували свої попередні напрацювання, однак, у Міноборони стверджують, що коду "Мрії" у фінальній версії "Резерв+" немає.
Катерина Черногренко також повідомила, що в Україні можна технічно реалізувати вручення повісток в онлайн-режимі, однак це питання ще не врегульовано на рівні закону. Тому наразі українці не можуть отримати повістки через мобільний застосунок "Резерв+".