Жителів узбережжя налякала дивна глибоководна істота, відома як опівнічна чорна риба, викинута з океану на пляж.
Океан покриває понад 70% поверхні планети і є домом для безлічі дивних істот, що мешкають у найглибших частинах океану. Часом мертві тіла цих дивних істот знаходять на узбережжі — цього місяця мляве тіло жахливої опівнічної риби було виявлено в білому піску на Кеннон-Біч в Орегоні, США, пише Daily Mail.
Співробітники місцевого акваріума підтвердили, що на пляжі було виявлено рибу-вудильника, відому як тихоокеанська футбольна риба, що мешкає на глибині 600-900 метрів під поверхнею океану. Дослідники зазначають, що це лише 32-й раз, коли люди на власні очі спостерігали цю жахливу глибоководну істоту. Ба більше, в Орегоні опівнічна риба була помічена вперше.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
За даними місцевого акваріума, раніше футбольні риби були зареєстровані в Новій Зеландії, Японії, Росії, на Гаваях, в Еквадорі, Чилі та Каліфорнії. За словами дослідників, наскільки їм відомо, це перший раз, коли цей вид риб було виявлено в Орегоні.
Опівнічні риби живуть у глибині океану і їх рідко вдається виявити, а тому про їхнє життя мало що відомо. Тихоокеанська футбольна риба являє собою один з більш ніж 200 видів вудильників сімейства кісткових риб.
Науковці зазначають, що у риб абсолютно чорні очі, розташовані з боків чорної голови. Однак особливістю вудильників є біолюмінесцентний виступ, що звисає з морди, який допомагає їм полювати на здобич. Цей наконечник світиться завдяки біолюмінесценції, що виробляється симбіотичними бактеріями, і діє як вудка, приманюючи здобич досить близько до рота риби, наповненого гострими, як бритва, зубами. Цікаво, що цей виступ на голові риби спостерігається тільки у самок цього виду.
За даними Приморського акваріума, тихоокеанські футбольні риби здатні засмоктувати здобич розміром з них самих. Дослідникам також відомо, що опівнічні риби не вибагливі в їжі — вони буквально поглинають все, що може поміститися їм у рот. Цікаво, що серед представників цього виду активно полюють тільки самки, тоді як самці більше нагадують паразитів.
Самці опівнічної риби насправді в 10 разів менші за самок, а тому шукають собі пару, яка допомогла б їм вижити в недружньому глибоководному середовищі. Вони також втратили очі та всі внутрішні органи, отримуючи поживні речовини від самок. Водночас вони є постійним джерелом сперми для партнерок. Утім, ученим поки що невідомо, як саме самці знаходять самок у непроглядній темряві на глибині сотень метрів під поверхнею океану.
До слова, лише 2018 року за допомогою апарату з дистанційним управлінням ученим вдалося зняти, як спаровуються вудильники. На кадрах видно, як світні нитки самки тягнуться навколо її тіла, коли крихітний самець намагається вчепитися за неї.
Раніше Фокус писав про те, що глибоководні диваки здивували вчених: напереваги з величезною вудкою і догори дриґом.