Дослідники назвали поведінку чоловіка надзвичайно дурною, особливо з огляду на розміри дорослого самця кита.
Останнім часом косатки часто з'являються в заголовках ЗМІ та на те є кілька причин: по-перше, останні чотири роки група косаток атакує човни в Гібралтарській протоці, по-друге, вчені все ще намагаються дізнатися більше про цих китоподібних, відомих своїм гострим розумом. Але цього разу про косаток заговорили в контексті людської дурості, пише IFLScience.
Причиною стало відео, що з'явилося в мережі, на якому видно, як чоловік стрибає "ластівкою" з прогулянкового катера, намагаючись чи то атакувати косатку, чи то доторкнутися до неї. Відомо, що в цей момент навколо човна плавав дорослий самець косатки, а також дитинча.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Пізніше відео також потрапило до рук Департаменту охорони природи Нової Зеландії (DOC). За словами головного слідчого департаменту Хайден Лопер, відео приголомшило їх. На кадрах видно, як чоловік перший раз стрибає з катера на тварину, залишається у воді, а потім знову пливе до косатки, намагаючись торкнутися її.
У департаменті назвали таку поведінку "надзвичайно дурною" і такою, що "демонструє приголомшливу зневагу до добробуту косаток". На відео також чути, що інші люди на човні сміються та аплодують у цей момент, що викликало подив у слідчих DOC. У результаті співробітники департаменту спільно з поліцією відшукали 50-річного чоловіка, який атакував косатку, і оштрафували його на 370 доларів, пославшись на порушення Закону про захист морських ссавців.
Зазначимо, що косатки — надзвичайно сильні тварини, а тому поведінка чоловіка справді була нерозважливою. По-перше, своїми діями порушник міг травмувати кита в океані, по-друге, він міг сам стати жертвою розсердженого самця косатки.
Косатки є найбільшими представниками родини дельфінових. Вони широко поширені в океанах, проте біля берегів Нової Зеландії мешкає лише невелика популяція — близько 150-200 особин. Ці китоподібні неймовірно розумні та соціальні. Відомо про напади косаток на човни, проте за всю історію не було жодного зареєстрованого випадку нападу косатки на людину в дикій природі.
Раніше Фокус писав про те, що косатки терзають одних з найбільших істот в океані: тепер ми знаємо чому.