В Африці знайшли «невидиме золото», його вартість може складати 24 мільярди доларів
В Африці знайшли «невидиме золото», його вартість може складати 24 мільярди доларів

В Африці знайшли «невидиме золото», його вартість може складати 24 мільярди доларів

В Африці знайшли «невидиме золото», його вартість може складати 24 мільярди доларів

Тут знаходиться 40% світових запасів золота, але його може бути набагато більше.

Африканський басейн Вітватерсранд може зберігати безліч «невидимого золота», вартість якого може досягати 24 мільярдів доларів. І вчені, можливо, знають, як отримати доступ до нього, повідомляє IFLScience.

Вітватерсранд став об'єктом «золотої лихоманки» ХІХ століття, видобуток золота тут був настільки прибутковим, що сприяв заснуванню Йоганнесбургу. За оцінками, близько 40% золота, яке було видобуто Землі, було видобуто саме тут. Золотовидобуток залишив купу відходів, які називають хвости.

Доктор Стів Чингвару із Зімбабве провів аналіз цих відходів і підрахував, що вони можуть зберігати до 460 тонн так званого «невидимого золота».

Золото не завжди зустрічається у формі блискучих злитків. Іноді цей метал ховається усередині інших мінералів, залишаючись невидимим для людського ока. Воно й відоме як «невидиме золото».

Чингвару не лише оцінив кількість золота, яке може зберігатися у хвостах, а й запропонував способи його вилучення. Він запропонував новий спосіб переробки хвостосховищ для одержання металу, оскільки нинішні методи є досить неефективними.

«Історично концентрація золота у хвостосховищах вважалася надто низькою, щоб мати цінність. Але тепер, коли великий видобуток виснажив велику частину багатих концентрацій золота, добувати його стає неможливо – деякі шахти вже досягають глибини чотирьох кілометрів під землею. Пошук золота в джерелах з низькою концентрацією стає дедалі життєздатнішим», — заявив Чингвару.

Він додав, що зазвичай у процесі такої розробки вдається витягти лише 30% золота. У своїй же роботі Чингвару вивчив, як можна витягти з піриту 70%, що залишилися.

«Якщо переробити пірит, можна усунути основну причину кислотних дренажів шахт, а також отримати від цього економічну вигоду. Цей процес має потенціал для отримання додаткових цінних побічних продуктів, таких як мідь, кобальт і нікель, а також зменшення або навіть усунення забруднення важкими металами та кислотних дренажів шахт, пов'язаних зі скиданням хвостів», - додав він.

Дослідження Чингвару показало, що у хвостосховищах Йоганнесбурга може ховатися золото на 24 мільярди доларів.

Раніше археологи виявили у Великій Британії неймовірно цінний артефакт. Він був виготовлений із речовини, яка для стародавніх римлян коштувала більше, ніж його вага у золоті.

Джерело матеріала
loader