Тривожна кількість російської зброї оснащена електронними компонентами, виробленими компаніями США та країн-союзників, заявив у вівторок, 28 травня, представник адміністрації американського президента Джо Байдена, закликавши компанії зупинити потік деталей до РФ, який сприяє продовженню війни проти України. Про це повідомляє Bloomberg.
“Відсоток російських бойових озброєнь з компонентами брендів США або союзників викликає тривогу і є неприйнятно високим”, - сказав заступник радника з національної безпеки США Даліп Сінгх.
США та їхні союзники намагаються зупинити потік деталей до Росії. Експортний контроль, який спрямований на переміщення товарів, а не фінансові операції, було важко забезпечити, оскільки виробники не мають великих внутрішніх відділів контролю, які з'явилися в банківському секторі за останні два десятиліття санкційної політики Штатів.
“Після (терористичного акту - ред.) 11 вересня 2001 року знадобилися десятиліття, щоб побудувати архітектуру фінансових санкцій. Ми повинні зробити це з надвисокою швидкістю для технологічних компаній та виробників товарів”, - додав заступник радника з національної безпеки США.
Сінгх, який відіграв важливу роль у запровадженні першого раунду економічних обмежень проти Росії в перші дні повномасштабного вторгнення в Україну, сказав, що його коментарі були “терміновим закликом до корпоративної відповідальності”.
Раніше повідомлялося, що СШАпросили американські фірми припинити поставки товарів більш ніж 600 іноземним компаніям через побоювання, що ці товари можуть бути перенаправлені в Росію.
Після повномасштабного вторгнення Штати та понад 30 інших країн запровадили низку санкцій, спрямованих на послаблення здатності РФ вести війну, зокрема, перекриваючи доступ до західних технологій. Проте західні компоненти продовжують знаходити в російському озброєнні.
Про те, як працює російський “паралельний імпорт”, завдяки якому РФ досі купує обладнання для виробництва зброї, раніше розповідав Олександр Лємєнов.