У Пентагоні дуже хотіли б знизити залежність від китайських батарей, але не знають як, адже китайські заводи виробляють до 80% від загальної кількості акумуляторів у світі.
Багато літій-іонних батарей, які живлять більшу частину військової техніки США, повністю або частково виробляються в Китаї. У Пентагоні стурбовані тим, що Пекін може посилити контроль над світовим ринком, особливо завдяки нещодавно створеній технології пише Defense One.
Згідно з оцінкою Міністерства оборони США за 2018 рік, доступ США до батарей для радіоприймачів, окулярів нічного бачення, дронів і багато чого іншого практично припинився через переведення виробництва в інші країни. Потреба Пентагону в батареях буде тільки зростати, тому що відомство планує впровадити величезну кількість електромобілів протягом наступного десятиліття.
У березні Інститут біоенергетики та біотехнологій Циндао (КНР) оголосив про нову технологію виробництва, яка дає змогу акумулятору заряджатися швидше і повільніше старіти, зберігаючи свою здатність утримувати заряд набагато довше і працювати в умовах екстремальних температур. Якщо Китай зможе вдосконалити технологію та інтегрувати її в стандартне виробництво літій-іонних акумуляторів, це може поліпшити становище країни в критично важливій галузі батарей, світовий ринок яких, за прогнозами, до 2028 року досягне майже трильйона доларів.
В останнє десятиліття КНР надає батареям стратегічного значення, тому вона докладає масштабних зусиль щодо домінування в глобальних ланцюжках поставок літій-іонних акумуляторів, від видобутку корисних копалин до виробництва. Так, Китай збільшив свою світову частку у виробництві літію з 9,2% у 2018 році до 17,8% у 2023 році. Також відомо, що на частку китайських компаній припадає майже 30% світового видобутку кобальту.
І все ж, за даними Міжнародного енергетичного агентства, справжня сила Китаю полягає в переробці матеріалів (від 60 до 70% світової переробки літію і кобальту відбувається в КНР) і виробництві: країна виробляє майже 80% батарей. На одну компанію, Contemporary Amperex Technology Co. (CATL), припадає 35% світового виробництва літій-іонних акумуляторів.
Важливо У Китаї винайшли водні батареї, які зберігають у 2 рази більше енергії, ніж літій-іонніВиробництво Китаю зросло з 2,5 млрд одиниць у 2010 році до 19 млрд у 2020 році. І ці показники будуть тільки збільшуватися, оскільки багато країн виступають за екологічні ініціативи, а це означає, що попит на батареї зростає.
Раніше ми писали про те, що вчені з'ясували — літій-іонні батареї не підходять для дронів. Акумулятори БПЛА вертикального зльоту і посадки, що переносять важке корисне навантаження, дуже швидко розряджаються і стають непридатними. Їх потрібно істотно поліпшити, вважають дослідники.