Була в російському полоні два роки: в рамках обміну повернулась поліцейська з Маріуполя
Була в російському полоні два роки: в рамках обміну повернулась поліцейська з Маріуполя

Була в російському полоні два роки: в рамках обміну повернулась поліцейська з Маріуполя

Мар'яні Чечелюк було 22 роки, коли вона потрапила у полон. Росіяни розлучили її з сестрою та обіцяли звільнити через тиждень, а потім перестали відповідати на запити.

З російського полону до України повернулись 75 людей, в тому числі п'ять жінок. Серед них – поліцейська Мар'яна Чечелюк із Маріуполя, яка пробула у полоні два роки після того, як її розлучили із сестрою, повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

В Координаційному штабі розповіли, що серед звільнених українців — шестеро офіцерів та 65 представників рядового та сержантського складу.

Звільнені з російського полону жінки
Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Серед звільнених жінок — троє цивільних: Оксана Алексєєвич, Наталія Бабаєва, Наталія Колісник; сержантка Національної гвардії Наталія Мануїлова, яка була засуджена в РФ "за причетність до "Азову" та 24-річна поліцейська Мар'яна Чечелюк з Маріуполя, яка пробула у полоні два роки, поки її родина намагалась повернути її до України.

Мар'яна Чечелюк після звільнення з російського полону
Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Історія Мар'яни Чечелюк

За кілька місяців до повномасштабного вторгнення 22-річна Мар'яна Чечелюк з Маріуполя завершила навчання у юридичній академії та вступила до лав Національної поліції. Родина в Маріуполі мешкала біля "Азовсталі", коли почались обстріли, спочатку вони ховались у підвалі. Потім намагались виїхати.

Мар'яна Чечелюк у формі Нацполіції
Фото: Соцмережi

"Ми повинні були виїхати всією сім'єю, але Маріуполь миттєво взяли в кільце. Були сильні обстріли, наші машини згоріли. Світло та зв'язок зникли, про зелені коридори нічого не знали… До "Азовсталі" від нашого будинку – близько 500 метрів. Пост-Міст, який поєднував Лівий берег та "Азовсталь" з правим берегом підірвали і частково замінували", – розповідає мама полоненої. Мар'яна наполягала, щоб родина виїхала, але ситуація ускладнювалась з кожним днем.

Мар'яна Чечелюк із родиною
Фото: Соцмережi

"Ми намагались виїхати, але на дорозі побачили розстріляні автомобілі з трупами всередині. Усюди валялися міни та нерозірвані снаряди. Коли врешті-решт наважились, нам сказали, що виїхати на територію України неможливо", — розповідала Наталія, мати Мар'яни.

Мар'яна та Аліна потрапили до бункерів "Азовсталі" через авіаналіт 25 березня. Вони не бачились із батьками з того часу, які виїхали до Запоріжжя.

Коли цивільним дозволили покинути "Азовсталь", то їх, за словами Аліни, "зустрічали росіяни, представники Червоного хреста, ООН та журналісті".

Представники ООН та Червоного Хреста пообіцяли доправити Мар’яну та її сестру Аліну до Запоріжжя, але натомість їх вивезли до селища Безіменне на фільтрацію. Так Мар'яна і потрапила в полон, коли її розлучили із сестрою Аліною, дізнавшись, що вона служить у Нацполіції. Аліна чекала кілька днів, врешті її змусили поїхати, бо пригрозили, що віддадуть до дитячого будинку.

Росіяни спочатку обіцяли відпустити Мар'яну через два дні, потім через тиждень, а потім взагалі перестали відповідати на запити. Звільнена волонтерка з Оленівської колонії повідомила, що дівчина два місяці перебувала у одиночній камері.

Нагадаємо, під час обміну, який пройшов 31 травня, в Україну вдалось повернути оборонців Маріуполя, острова Зміїного, Гостомеля, а також 14 захисників Чорнобильської АЕС.

Теги за темою
поліція Маріуполь обмін полоненими
Джерело матеріала
loader