Розкопки виявили дивовижну колекцію поховальних предметів, серед яких зброя, обладунки, нефритові, золоті та срібні фігурки верблюдів, кухонне начиння та понад 6 000 бронзових монет.
Нещодавно археологи розкопали значну імператорську гробницю на археологічній пам'ятці стародавнього Китаю Теракотова армія, де похований перший імператор Китаю. Ця пам'ятка, диво стародавньої інженерії та мистецтва, продовжує відкривати нові подробиці про епоху імператора Цінь Ши Хуан-ді, який об'єднав Китай і поклав край "Періоду Воюючих царств" у 221 р. до н. е., пише HeritageDaily.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Попередні розкопки виявили близько 7000-8000 теракотових статуй, включаючи воїнів, коней, чиновників і артистів, а також дерев'яні бойові колісниці, які мали служити імператору в його потойбічному житті.
Цікаво, що в 2011 році в глибокій ямі на території пам'ятки розкопали 16-тонну труну. Відповідно до політики китайського уряду, гробницю та її вміст спочатку залишили на місці, але у 2024 році її вирішили розкопати через сильні дощі і перенести в контрольоване середовище.
Розкопки виявили дивовижну колекцію поховальних предметів, серед яких зброя, обладунки, нефритові, золоті та срібні фігурки верблюдів, кухонне начиння та понад 6 000 бронзових монет.
Експерти припускають, що гробниця, ймовірно, належить принцу Гао, одному з 50 дітей першого імператора, хоча вона також може належати високопоставленому чиновнику або генералу.
Керівник розкопок археолог Цзян Веньсяо (Jiang Wenxiao) сказав: "Гробниця була настільки точно побудована. Така глибока, така велика за масштабом. Більшість стародавніх гробниць пограбували, тому ми не мали особливої надії на поховання. Але виявилося, що вона не розграбована. Ми були приголомшені".
Відкриття цієї гробниці пропонує незвичайний погляд на давньокитайські традиції поховання та розкіш епохи. Добре збережений стан артефактів поглиблює наше розуміння культурного та історичного значення правління імператора Цінь Ши Хуан-ді.
Раніше Фокус писав про знахідку китайських археологів у місті Жичжао. Дослідники знайшли стародавні поховання, які датуються періодом династії Хань.
А також ми розповідали про стародавні золоті прикраси, датовані періодом держави Кангюй. Їх виявили під час дослідження курганів в південній частині Казахстану.