Повоював лише 19 днів: на фронті загнув мобілізований директор Чернігівського музею
Повоював лише 19 днів: на фронті загнув мобілізований директор Чернігівського музею

Повоював лише 19 днів: на фронті загнув мобілізований директор Чернігівського музею

За словами колег Віталія Крутого, після мобілізації він місяць проходив навчання в одному з навчальних центрів у Польщі, згодом охороняв кордон із Білоруссю на Волині біля Шацьких озер. Звідти його направили до Харківської області.

12 травня неподалік населеного пункту Металівка Харківської області під час виконання бойового завдання загинув директор Менського краєзнавчого музею імені Володимира Покотила (Чернігівська область), експерт з культурної спадщини, громадський діяч Віталій Крутий. Про це пише "Укрінформ".

Відомо, що його мобілізували 12 травня, науковець проходив службу в прикордонних військах.

Чинний директор Менського краєзнавчого музею Ігор Андрієнко розповів журналістам, що в день загибелі Віталій Крутий переписувався з ними.

"Того дня у однієї з наших працівниць був день народження. Віталій Олександрович написав їй смс, привітав. Потім ми всі з ним переписувалися, аж поки не увірвався зв'язок. Вже пізніше довідалися, що саме того дня наш директор загинув", — пригадує Андрієнко.

Життєвий шлях Віталія Крутого

Віталій народився в селі Монастирище Ічнянського району Чернігівської області. Закінчив школу в селі Дягова, розташованому за 12 кілометрів від Мени. Хотів досліджувати історію з самого дитинства. У Ніжинському державному педагогічному інституті імені Миколи Гоголя вчився на історико-правознавчому факультеті, за спеціальністю "Педагогіка. Історія і право середньої освіти". Бакалаврат і магістратуру він закінчив на відмінно. Далі Крутий подав документи на аспірантуру вже до Чернігівського університету, але брак коштів не дозволив йому закінчити навчання.

За словами колег Віталія, після мобілізації він місяць проходив навчання в одному з навчальних центрів у Польщі. Через деякий час він охороняв кордон із Білоруссю на Волині в районі Шацьких озер. Звідти був направлений до Харківської області, під місто Вовчанськ. В телефонних розмовах він казав, що кожен день на нулі може стати для нього останнім. Він абсолютно не був пристосований до війни, але намагався швидко навчитися, щоби не відставати від хлопців.

Директора музею мобілізували, коли той перебував з візитом у Львові на міжнародному форумі зі збереження культурної спадщини.

"Я поїхав на Міжнародну конференцію збереження культурної спадщини у Львів. Оскільки поселення у готель було з 12 години, а я приїхав о 7, то я тільки вийшов на вулицю, до мене спочатку підійшли двоє, потім троє. Запитали документи, запитали військове посвідчення, сказали, що треба перевірити, чи я не ухилянт. Потім дуже лагідно попросили сісти до них у машину і проїхати на 15 хв. Ці 15 хв вже тривають понад тиждень. Швидко забрали документи, телефон, запропонували пройти медкомісію при військкоматі. Я не маю "броні", мене мобілізували законно. Проте сам спосіб хапати на вулиці у незнайомому місті", – заявляв у грудні 2023 року сам Віталій Крутий.

Віталій Крутий

Нагадаємо, 5 травня на війні проти Росії Донецькій області загинув госпітальєр Сергій Казнадій, боєць Української добровольчої армії. Родом з Одещини, чоловік долучився до підрозділу евакуації поранених і потрапив під удар ЗС РФ.

Також 9 квітня на фронті загинув актор Житомирського академічного музично-драматичного театру ім. І.Кочерги Андрій Доманський. Він добровільно вступив до лав ЗСУ від початку повномасштабного вторгнення.

Джерело матеріала
loader
loader