Російський супутник-шпигун виконує дивні маневри на орбіті Землі: що відомо
Російський супутник-шпигун виконує дивні маневри на орбіті Землі: що відомо

Російський супутник-шпигун виконує дивні маневри на орбіті Землі: що відомо

Супутник має історію незвичного маневрування поблизу інших супутників на геостаціонарній орбіті, що викликає підозри щодо його місії.

Російський військовий супутник під назвою "Луч-2" було виявлено таким, що наближається до іншого супутника на геостаціонарній орбіті. Цей маневр повторює шлях його попередника, який, починаючи з 2014 року, неодноразово шпигував за супутниками інших країн, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Французька компанія Aldoria, яка займається відстеженням руху супутників на орбіті за допомогою мережі наземних телескопів, нещодавно попередила супутникових операторів про те, що було виявлено "раптове зближення" російського "Луч-2" з іншим супутником на геостаціонарній орбіті. Як повідомили в компанії, цей маневр стався ще у квітні цього року на висоті 35 780 кілометрів від поверхні Землі.

У компанії Aldoria не розповіли, за яким супутником міг шпигувати "Луч-2". Відомо, що мінімальна відстань між двома об'єктами становила 10 км, а станом на 3 червня вони перебувають на відстані від 20 до 50 км.

Нагадуємо, що в травні представники американської розвідки і Пентагону звинуватили Росію в спробі мілітаризації космосу шляхом розміщення іншого військового супутника на тій самій орбіті, що й урядовий супутник США. Російський супутник "Космос 2576", згідно із заявою американців, "імовірно, є протикосмічною зброєю, імовірно здатною атакувати інші супутники на низькій навколоземній орбіті". Росія спростувала такі твердження.

Французька компанія Aldoria, яка займається відстеженням руху супутників на орбіті за допомогою мережі наземних телескопів, нещодавно попередила супутникових операторів про те, що було виявлено "раптове зближення" російського "Луч-2" з іншим супутником на геостаціонарній орбіті. Дві білі точки — це супутники
Фото: space.com

Російський супутник "Луч-2", також відомий як "Олімп-2", був таємно запущений у березні минулого року і в жовтні пролетів на відстані 60 км від іншого супутника на орбіті. За даними компанії Slingshot Aerospace, що спеціалізується на безпеці космічних польотів, на початку грудня супутник покинув цю позицію і перемістився до іншого супутника. В обох випадках Slingshot Aerospace не ідентифікувала супутники, до яких наближався апарат РФ.

Нещодавні маневри російського супутника не є безпрецедентною подією. Його попередник, супутник "Луч-1", неодноразово виявляли поруч із супутниками інших країн починаючи з 2014 року. Зокрема, він маневрував поруч з американськими супутниками на відстані 10 км.

У 2018 році Франція звинуватила Росію у використанні супутника "Луч-1" для перехоплення повідомлень одного із супутників країни, що використовуються у військових цілях.

У компанії Aldoria заявили, що супутник "Луч-2", як і його попередник, має історію незвичайного маневрування поблизу інших супутників на геостаціонарній орбіті, що викликає підозри щодо його місії.

Як уже писав Фокус, NASA готує важливе оголошення про стан телескопа Хаббл. Річ у тім, що вкотре у телескопа стався збій у роботі одного з гіроскопів. Якщо раніше такі проблеми не вимагали збору журналістів на прес-конференції, то цього разу, ймовірно, сталося щось більш серйозне.

Також Фокус писав про те, що нещодавно були отримані унікальні зображення корональних викидів маси з поверхні Сонця. Ці виверження плазми виникли в тому ж регіоні, вибухи в якому призвели до виникнення на Землі найпотужнішої геомагнітної бурі.

Теги за темою
Росія Космос
Джерело матеріала
loader
loader