Зірки, розташовані біля центру нашої галактики, є дуже дивними і вчені вважають, що виявили цьому причину.
Згідно з дослідженням, опублікованим на сервері препринтів arXiv, астрономи виявили потенційно новий тип зірок, які існують у радіусі 1 світлового року від центру Чумацького Шляху. Вони живуть за рахунок знищення частинок загадкової темної матерії, що робить їх практичних безсмертними, вважають вчені, пише Phys.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Проводити прямі спостереження за центром Чумацького Шляху дуже складно з різних причин, зокрема тому, що він дуже яскравий. У ньому знаходиться надмасивна чорна діра Стрілець А*, маса якої в 4 млн разів більша за масу Сонця. У безпосередній близькості, за космічними мірками, до цієї чорної діри навколо центру галактики обертаються зірки зі швидкістю в тисячі кілометрів на секунду. Для порівняння швидкість обертання Сонця навколо центру нашої галактики становить лише 240 кілометрів на секунду.
Найближчі до центру Чумацького Шляху зірки не схожі на жодні інші в нашій галактиці за своїми властивостями. Досі достеменно не зрозуміло, як вони там виникли, адже в цьому регіоні майже немає умов для створення нових зірок. Також вони набагато молодші, ніж очікується, і дуже масивні. Це парадоксальна ситуація.
Відомо, що зірки в ядрі спалюють водень унаслідок термоядерного синтезу. У підсумку виникає теплове випромінювання, яке разом із конвекцією плазми не дає можливості зіркам стиснутися під дією гравітації. Також учені вважають, що в нашій галактиці існує темна матерія. Про її присутність говорять дані спостережень, коли було виявлено недостатню кількість звичайної матерії, щоб пояснити дуже високу швидкість руху зірок навколо центру галактики.
Астрономи вважають, що найвища щільність темної матерії існує якраз у центрі Чумацького Шляху. Тому можна припустити, що темна матерія може входити до складу найближчих до центру галактики зірок. Існує гіпотеза, що знищення частини та античастинок темної матерії під час зіткнень може ще більше утримувати зірки від того, щоб вони стиснулися та померли.
Автори дослідження припускають, що саме присутність темної матерії у складі зірок у радіусі 1 світлового року від центру Чумацького Шляху, вирішує багато загадок, пов'язаних із цими об'єктами. За допомогою моделювання еволюції зірок, вчені припустили, що спочатку звичайні зірки перемістилися ближче до центру галактики, де до їхнього складу почала потрапляти темна матерія. Через мільярди років такі зірки стали гігантськими і масивними.
Моделювання показує, що такі зірки за допомогою темної матерії значно змінилися, що призвело до появи абсолютно нового типу зірок. А вплив темної матерії на еволюцію зірок робить їх практично безсмертними і вічно молодими.
Але тільки майбутні потужніші телескопи, здатні розглянути окремі зірки в центрі Чумацького Шляху, допоможуть довести або спростувати цю теорію.
Як уже писав Фокус, вчені зробиливажливе відкриття, яке багато що змінює в розумінні позаземного життя на Марсі. Виявлена органічна речовина на Червоній планеті спровокувала появу припущень, що вона була створена інопланетним життям.
Також Фокус писав про ще одне досягнення Китаю на Місяці. Китайський апарат вперше зміг не тільки зібрати зразки місцевого ґрунту на темному боці Місяця, але вже і відправив їх на Землю. Також китайські вчені показали, який вигляд має загадковий бік супутника нашої планети.