Мобільну установку противник застосовує не тільки для боротьби з безпілотниками, а й проти піхотних підрозділів Сил оборони, використовуючи при цьому осколкові снаряди.
Міністерство оборони Росії оприлюднило відео, на якому показано, як російські війська перетворили японський демілітаризований позашляховик Toyota HMV на мобільну вогневу платформу з 23-мм зенітною установкою ЗУ-23-2 і портативним засобом радіоелектронної боротьби (РЕБ). Про таке рішення розповіли 5 червня військові оглядачі "Мілітарного".
Цю платформу, імовірно призначену для протидії безпілотникам, також використовують проти української піхоти поблизу населеного пункту Часів Яр у Донецькій області.
Крім цього, як пишуть у російському Міноборони, машину використовують проти української піхоти в рамках зусиль зі зміцнення обороноздатності та підвищення мобільності військ.
"Основне завдання десантників-зенітників — прикриття підрозділів ВДВ від засобів повітряного нападу, але найчастіше розрахунки ЗУ-23-2 працюють по живій силі супротивника, знищуючи бойовиків осколковими снарядами", — йдеться в повідомленні відомства.
Оглядачі нагадали, що російські війська використовують колишні японські військові позашляховики майже з початку повномасштабної російсько-української війни. Найчастіше вони зустрічаються у підрозділів з Далекого Сходу РФ, де такі машини не рідкість на цивільному ринку.
Характеристики платформи
Toyota HMV — це японський військовий позашляховик, який було демілітаризовано і продано на цивільний ринок. Він має високу прохідність і надійність, що робить його ідеальною базою для створення мобільної вогневої платформи.
Завдяки потужному двигуну і високому кліренсу, Toyota HMV може долати різні типи місцевості, включно з пересіченою місцевістю і бездоріжжям.
Основним озброєнням платформи є 23-мм зенітна установка ЗУ-23-2. Ця установка відома своєю надійністю і високою скорострільністю.
Гармата калібром 23 мм здатна вести вогонь зі скорострільністю до 2000 пострілів на хвилину, що робить її ефективною проти повітряних і наземних цілей. Як боєприпаси застосовуються стрічки з патронами 23x152 мм, які мають високу вражаючу здатність.
ЗУ-23-2 може ефективно вражати цілі на відстані до 2,5 км по наземних цілях і до 2 км по повітряних цілях.
"Вогневі групи мають озброїти зенітними установками ЗУ-23-2 на шасі вантажівок, а також пікапами з великокаліберними кулеметами. Також до складу нових підрозділів мають увійти засоби радіоелектронної боротьби та машини постановки димових завіс", — підсумували оглядачі.
Раніше повідомлялося, що на виставці у РФ вперше публічно показали нову важку вогнеметну установку ТОС-3 "Дракон". Головною особливістю нової версії вогнеметної установки є більша дальність стрільби порівняно з ТОС-1А "Солнцепек".