В Індії виявили рідкісний вид мурах: вони сині і світяться вночі. Фото
В Індії виявили рідкісний вид мурах: вони сині і світяться вночі. Фото

В Індії виявили рідкісний вид мурах: вони сині і світяться вночі. Фото

Команда ентомологів виявила рідкісних мурах синього кольору Paraparatrechina neela у в штаті Аруначал-Прадеш на північному сході Індії. Відкриття робить внесок у багатство різноманіття цих комах і представляє унікальне біорізноманіття Східних Гімалаїв, а незвичне забарвлення дає можливість зрозуміти сутність еволюційних процесів.

Мурахи металево-синього забарвлення не схожі на звичайних червоних, чорних або коричневих. Цей новий вид належить до рідкісного роду Paraparatrechina і отримав назву Paraparatrechina neela. Слово neela означає синій колір у більшості індійських мов – гідна данина унікальному забарвленню мурашок. Науковий опис відкриття опублікований у журналі ZooKeys.

Дослідники розповіли, що одного вечора досліджували дерево на висоті трьох метрів. Згодом вони побачили, як щось заблищало в сутінках. При тьмяному світлі дві комахи втягнуло в аспіратор.

"На наш подив, пізніше ми виявили, що це були мурахи", – розповіли дослідники.

Мурахи Paraparatrechina neela

Експедиція з дослідження біорізноманіття відбулася в долині Сіанг на північному сході Індії. Учасники вивчали вплив інфраструктурних проєктів (дамби, автомагістралі та військові споруди) на екосистему.

Структура тулуба мурах

Фізичні характеристики та рідкісність забарвлення

Paraparatrechina neela – невелика мураха загальною довжиною менш як 2 міліметри. Тіло переважно металево-синього кольору, за винятком вусиків, мандибул та лапок. Голова субтрикутної форми з великими очима і трикутним ротовим апаратом (мандибулою) з п'ятьма зубами. Цей вид має виразний металево-синій колір, який відрізняється від будь-якого іншого виду у своєму роді.

Синій колір є відносно рідкісним у тваринному світі. Різні групи хребетних, включно з рибами, жабами і птахами, а також безхребетних, таких як павуки, мухи та оси, мають синє забарвлення. У комах воно часто виникає завдяки розташуванню біологічних фотонних наноструктур, які створюють структурні кольори, а не викликані пігментами. У деяких комах (метелики, жуки, бджоли та оси) синє забарвлення часто спостерігається. У мурах його фіксують відносно рідко. З 16 724 відомих видів і підвидів мурах у світі лише деякі мають синє забарвлення або переливи.

Раніше OBOZ.UA повідомляв результати досліджень вчених, які з’ясували, чому у жирафів довгі шиї.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader