Дослідники виявили, що інтенсивніші та частіші тропічні циклони загрожують колоніям морських птахів.
Кліматична криза більше не здається чимось далеким, вона вже тут, внаслідок чого на світ обрушаться більш інтенсивні хвилі спеки, посухи та лісових пожеж. Вчені також попередили, цього року на нас чекає екстремальний сезон ураганів — шторми будуть настільки сильними, що нам, імовірно, просто не вистачить назв, щоб назвати їх усі, пише The Guardian.
Тепер дослідники також попереджають, що інтенсивніші й частіші тропічні циклони можуть знищити колонії морських птахів — припускають, що до 90% особин буде "втрачено в одну мить".
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
У новому дослідженні вчені зосередилися на вивченні тропічного циклону 5-ї категорії Ільза, який обрушився на острів Бедаут у Західній Австралії у квітні 2023 року. Результати нового дослідження показали, що кілька популяцій морських птахів тоді зазнали колапсу на 80-90% через шторм у місці розмноження.
Результати дослідження також свідчать про те, що такий рівень втрат може стати критичним для популяцій морських птахів, оскільки регулярність та інтенсивність циклонів збільшуються через глобальне потепління, а сильні зливи та величезні вітри порушують цикли розмноження птахів.
Водночас морські птахи мають вирішальне значення для підтримки тропічних рифів, а тому вчені попереджають, що зникнення птахів може чинити подальший тиск на земні екосистеми.
За словами провідного автора дослідження, доктора Дженніфер Лаверс, наукового співробітника природничої історії, попри те, що Бедаут є лише невеликим островом у віддаленому районі Австралії, він може багато чому нас навчити.
Результати дослідження показують, що понад 20 000 тварин загинули в одну мить, а подальше обстеження острова показало, що відновлення буде повільним, і, ймовірно, буде перервано ще одним циклоном.
Під час дослідження вчені використовували повітряні та наземні методи, що допомогло їм оцінити смертність трьох видів:
- коричневої олуші (Sula leucogaster);
- малого фрегата (Fregata ariel);
- ендемічного підвиду олуші-маски (Sula dactylatra Bedouti).
Спостереження проводилися протягом трьох місяців і за цей час учені виявили, що на острові площею близько 17 гектарів загубилося щонайменше 20 000 птахів, здебільшого це стосувалося дорослих особин, які розмножуються. Небезпека полягає в тому, що деякі види насправді не зустрічаються більше ніде у світі, а отже, їхнє природне середовище існування було втрачено.
Хоча це нормально, що тропічні циклони чинять серйозний вплив на популяції диких тварин, включно з морськими птахами, за прогнозами, в умовах потепління світу вони стануть частішими та жорстокішими, порушуючи здатність популяцій морських птахів до відновлення.
Раніше Фокус писав про те, що вчені знайшли птаха з найбілішим пір'ям у світі.