Спостерігачі зазначили, що в Новоросійську активізувалися не тільки підводні човни — весь військовий контингент Чорноморського флоту РФ, схоже, перебуває в бойовому режимі.
Російські підводні човни проєкту 877 "Палтус", або "Варшав'янка" покинули доки в Новоросійську. Закордонні спостерігачі припускають, що субмарини могли зануритися під воду і покинути свою базу, про що свідчать зображення, датовані 6 червня. Про подробиці зникнення російських підводних човнів розповіли в Bulgarian Military.
"Важко сказати напевно, враховуючи роздільну здатність, але я думаю, що навіть КІЛО пішли. Це стає все більш дивним з кожною хвилиною", — пише спостерігач @MT_Anderson на своєму акаунті в X.
Автори публікації зазначили, що в Новоросійську активізувалися не тільки підводні човни. Згідно з додатковими супутниковими знімками, весь військовий контингент Чорноморського флоту Росії, схоже, перебуває в бойовому режимі.
Повідомляється, що три ракетоносні корвети одночасно запустили щонайменше 24 ракети "Калібр". А деякі з цих кораблів перебувають у головному каналі Новоросійська, на відстані від 500 метрів до 2,5 кілометрів від входу у військово-морський док.
"ВМФ змінив свою схему в Новоросійську, перемістивши бойові кораблі з причалів військово-морської бази на позиції в бухті. Інші кораблі йдуть до Криму строєм", — пише інший спостерігач H I Sutton на своєму акаунті в X.
"Чорні діри" підводного флоту
Російські підводні човни проєкту 877 "Палтус", спроєктовані петербурзьким конструкторським бюро "Рубін". Вони відомі своєю скритністю і називаються в НАТО "чорними дірами" через їхню безшумну роботу. Субмарини перебувають на озброєнні з початку 1980-х років і пройшли різні модернізації.
Вони оснащені дизель-електричною силовою установкою, що складається з двох дизель-генераторів і одного електродвигуна. Максимальна швидкість на поверхні становить 10-12 вузлів, у зануреному стані — до 17-25 вузлів. Дальність ходу при цьому досягає 6000-7500 морських миль при швидкості 7 вузлів. Підводні човни можуть залишатися під водою до 45 днів, залежно від поставлених завдань.
Базові характеристики
- довжина — 74 метри;
- ширина — 9,9 метра;
- осадка — 6,2 метра;
- водотоннажність — 2300 тонн на поверхні та 3950 тонн у зануреному стані.
"Чорні діри" оснащені сучасними системами гідролокації та радіоелектронної боротьби. Вони мають шість торпедних апаратів діаметром 533 мм, здатних запускати як торпеди, так і протикорабельні ракети, такі як 3M54 "Клуб-К". Однак оснащення ядерним озброєнням не передбачено.