Виявлено новий вид людиноподібних мавп: найменший із відомих
Виявлено новий вид людиноподібних мавп: найменший із відомих

Виявлено новий вид людиноподібних мавп: найменший із відомих

Представник цього виду, який жив мільйони років тому в Європі, важив лише 10 кг.

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі PLOS ONE, вчені виявили в Німеччині кілька скам'янілих зубів і колінну чашечку, які належать невідомому раніше виду людиноподібних мавп, що отримав назву Buronius manfredschmi. Науковці вважають, що ця мавпа важила всього 10 кг і представник нового виду є найменшим із відомих людиноподібних приматів, пише IFLScience.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Учені виявили скам'янілі рештки Buronius manfredschmi в глиняному кар'єрі на південному сході Німеччини в шарі відкладень віком приблизно 11,6 млн років тому. Це була епоха пізнього міоцену.

Але крихітна мавпа була не єдиним людиноподібним приматом, який жив на цій території в той самий період. Кілька років тому там же були виявлені скам'янілі останки ще одного виду людиноподібних мавп, які ходили на двох лапах. Цей вид називається Danuvius guggenmosi.

За словами вчених, раніше виявлений вид мав більший розмір і припускається, що ці дві мавпи вели абсолютно різний спосіб життя. Скам'янілі останки Buronius manfredschmi дають змогу припустити, що вони більшу частину життя проводили, лазячи по деревах, і харчувалися м'якою їжею, такою як листя. Але особливості кісток Danuvius guggenmosi дають змогу припустити, що ці примати використовували більше дві нижні кінцівки для переміщення і частіше проводили час на землі.

Учені вважають, що обидва види могли спокійно ділити середовище проживання і не були прямими конкурентами в боротьбі за їжу. Схожі стосунки можна спостерігати між сучасними гібонами та орангутанами, які мають спільне середовище існування на островах Калімантан і Суматра в Південно-Східній Азії.

Учені виявили скам'янілі рештки Buronius manfredschmi в глиняному кар'єрі на південному сході Німеччини в шарі відкладень віком приблизно 11,6 млн років тому
Фото: IFLS

Поки що з відкриттям виду Buronius manfredschmi місцевість на південному сході Німеччини є єдиним місцем у Європі епохи міоцену, де виявлено більше одного виду вимерлих мавп. Автори вважають, що і в інших частинах Європи можна виявити подібні приклади під час майбутніх розкопок.

Сьогодні людиноподібні мавпи мешкають тільки в тропічних лісах Центральної Африки і Південно-Східної Азії. У Європі також мільйони років тому мешкали кілька видів таких приматів. Але всі вони вимерли в період між 11,6 і 5,3 млн років тому.

Ймовірно, причиною вимирання стала місцева зміна клімату. Приблизно 9 млн років тому в Європі зникли ліси і їх замінили луки. Це призвело до серйозної зміни середовищ існування і погіршило можливість отримувати достатньо їжі стародавнім людиноподібним мавпам.

Поки не виявлено додаткових скам'янілих решток Buronius manfredschmi, вченим відомо дуже мало про цей новий вид. Припускають, що ці примати могли стати також жертвами змін клімату разом з іншими людиноподібними мавпами в Європі.

Як уже писав Фокус, морських гадів розміром з людину виявили за 5000 км від їхнього дому. Слизьку жовто-зелену морську тварину, народжену в холодних глибинах океану, виявили дуже далеко від місця її проживання.

Також Фокус писав про дивну істотуз головою пітона і тілом риби, яка дихає повітрям і повзає по асфальту.

Джерело матеріала
loader
loader