Цинь Ши Хуан був першим імператором Китаю, і його гробниця відома тим, що її охороняє армія з 6000 теракотових воїнів у натуральну величину. Головною метою імператора було захистити себе від смерті: він побудував величезне підземне місто, укомплектоване бронею та зброєю. Армія складалася з теракотових воїнів у натуральну величину, піхотинців, коней, колісниць та всього іншого обладнання, необхідного для бою.
Гробниця Цінь Ши Хуанді є найбільшим мавзолеєм у світі, займає 22 квадратних милі, і більшу частину її ще належить розкопати. Розкопки 2010 року були зосереджені на фундаменті гробниці, виявивши величезний палац із 18 будинками у внутрішньому стилі, розташованими навколо центральної будівлі. Тепер у гробниці знайшли величезну 16-тонну труну, заховану зі скарбами, яка могла належати синові першого імператора Китаю, пише ArkeoNews.
Протягом майже 2000 років міф про принца Гао – сина першого імператора Китаю Цинь Ши Хуанді – передавався з покоління в покоління, вирізаний у легендах у збереженій епічній сазі історика Сіма Цяня. За словами історика після смерті Цинь Ши Хуанді його молодший син Ху Хай зайняв трон, убивши всіх своїх конкурентів. Принц Гао сказав своєму братові, що він шкодує, що добровільно не пішов за своїм батьком у загробне життя, і попросив, щоб його вбили та поховали у великому мавзолеї. Ху Хай був радий допомогти.
Історія принца Гао може бути цілком вигаданою. Але виявлення 16-тонної труни у великій похоронній камері поблизу мавзолею Цинь Ши Хуанді та його теракотових воїнів тепер може оживити цей міф.
Було виявлено, що труна містить дуже багаті похоронні відкладення, включаючи зброю, обладунки, нефрит, пару золотих і срібних верблюдів, набір кухонного начиння та 6000 бронзових монет. При такому величному похованні покійний мав бути одним із синів імператора Цинь або воїном високого рангу.
"Після смерті першого імператора всі його сини погано закінчили, тому я все ще більш схильний вважати, що ця гробниця належить високопоставленому дворянину або начальнику армії. Гробниця була настільки точно побудована. Так глибоко, так масштабно. Більшість стародавніх гробниць було пограбовано, тому ми не мали надії на камеру труни. Але виявилося, що його не пограбували. Ми були вражені", – коментує знахідку керівник розкопок, Цзян Веньсяо.
Британсько-китайська копродукція, яка отримала унікальний доступ до місця мавзолею та розкопок, які тривають, змогла зафільмувати відкриття. Серіал "Таємниці теракотових воїнів", який зосереджений навколо розкопок, скоро з’явиться на Netflix.
Раніше OBOZ.UA розповідав, що вчені створили перший у світі "живий комп’ютер" із тканин мозку людини.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!