Астрофізики наблизилися до розгадки таємниці таємниці дивних радіосигналів із космосу: що це
Астрофізики наблизилися до розгадки таємниці таємниці дивних радіосигналів із космосу: що це

Астрофізики наблизилися до розгадки таємниці таємниці дивних радіосигналів із космосу: що це

Більшість швидких радіосплесків відбуваються тільки один раз, і вчені наблизилися до розуміння того, чому так відбувається.

Швидкі радіосплески (FRB) спостерігаються дуже рідко, і вони продовжують випускати загадкові радіосигнали, які не можуть пояснити наявні теорії. Вчені продовжують пошук джерел цих сигналів. FRB являють собою сильні радіоімпульси, які несуть у собі величезну кількість енергії. Вони випускають стільки ж енергії за частки секунди, скільки Сонце виробляє за кілька днів. FRB, ці яскраві і короткі сплески електромагнітного випромінювання спостерігаються в радіохвилях. Деякі швидкі радіосплески з'являються більше одного разу, але більшість із них ніколи не повторюється. Астрофізики, які опублікували дослідження в The Astrophysical Journal, спробували розібратися з одноразовими FRB, щоб зрозуміти, що вони собою являють і звідки прийшли, пише ScienceAlert.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Учені скористалися новим набором даних, отриманих радіотелескопом CHIME, розташованим у Канаді. Сьогодні відомо, що лише 3% відомих FRB відбуваються більше одного разу у вигляді спалахів випромінювання та енергії, але ці спалахи мають непередбачувану схему. Переважна більшість із понад 1000 відомих FRB є одноразовими, тобто ці радіоімпульси тривають мілісекунди і їхню потужність можна порівняти з енергією сотень мільйонів Сонць.

Виявлення відмінностей між двома типами FRB може вказувати на історію їхнього походження. За словами вчених, вони вперше провели ретельний аналіз 97% відомих FRB і вивчили їхні профілі, зокрема, орієнтацію хвиль у так званій поляризації.

Зі 128 вивчених одноразових FRB вчені отримали дані про поляризацію у 118 спалахів енергії. З них 89 відповідали критеріям поляризації, що потроїло загальну кількість відомих джерел FRB з відомими поляризаційними властивостями.

Порівняння цих результатів із дослідженнями, в яких вивчали поляризацію повторюваних FRB, спонукало команду переглянути те, що відомо про FRB, і подивитися, чим можуть різнитися повторювані й одноразові швидкі радіосплески.

Швидкі радіосплески (FRB) спостерігаються дуже рідко, і вони продовжують випускати загадкові радіосигнали, які не можуть пояснити наявні теорії. Вчені продовжують пошук джерел цих сигналів. FRB являють собою сильні радіоімпульси, які несуть у собі величезну кількість енергії. Вони випускають стільки ж енергії за частки секунди, скільки Сонце виробляє за кілька днів. FRB, ці яскраві і короткі сплески електромагнітного випромінювання спостерігаються в радіохвилях
Фото: space.com

Вважається, що уловлювання променів поляризованого світла прямо від джерела вказує на наявність надзвичайно потужних магнітних полів. З іншого боку, дані про повторювані FRB дають змогу припустити, що відсутність поляризації може бути пов'язана з розсіюванням викидів енергії під час їхнього проходження через матеріали навколо джерела.

За словами вчених, це новий спосіб аналізу даних, і він дає додаткову інформацію про те, як і де виробляється це випромінювання і через що воно пройшло на своєму шляху до Землі протягом багатьох мільйонів світлових років.

Результати показують, що одноразові FRB сильно відрізняються від FRB, що повторюються, і, можливо, виникли в менш екстремальному середовищі з більш низькою частотою сплесків. Астрофізики також вважають, що причина поляризації одноразових FRB, ймовірно, є внутрішньою і пов'язана з тим, як створюються ці короткі та яскраві сплески радіохвиль. Це відрізняється від того, що викликає розсіювання повторюваних FRB.

На початку цього року астрофізики визначили походження найпотужнішого і найвіддаленішого FRB і виявилося, що він виник у тісно пов'язаній групі з семи галактик. До цього вважалося, що FRB виникають завдяки таким видам нейтронних зірок, як пульсари та магнетари. Але вчені продовжують пошук й інших джерел FRB. Навіть якщо після цього нового дослідження розуміння FRB залишається трохи розмитим, але воно розширює уявлення про ці явища.

Як уже писав Фокус, індійський апарат Aditya-L1 побачив активність Сонця під час сильної сонячної бурі. Зонд зробив знімки активних сонячних плям, де відбулися спалахи, що викликали масштабну геомагнітну бурю на Землі.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader