Охоронець Великого китайського муру: вчені знайшли скульптуру дракона часів династії Мін
Охоронець Великого китайського муру: вчені знайшли скульптуру дракона часів династії Мін

Охоронець Великого китайського муру: вчені знайшли скульптуру дракона часів династії Мін

На одній з ділянок Великого китайського муру археологи зробили неочікуване відкриття. Досліджуючи стародавню оборонну вежу, вчені відкопали статую дракона, який колись охороняв це місце.

Під час реставраційних робіт на ділянці Цзянькоу Великого китайського муру археологи виявили багато прикрашену скульптуру дракона. Цю ділянку збудували за часів династії Мін, й вона залишилася недоторканою до наших днів, пише Heritage Daily.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Ділянка Цзянькоу, розташована приблизно за 100 кілометрів на північ від Пекіна, простягається на 20 кілометрів гірського ландшафту. Побудована в 1500-х і на початку 1600-х років, ця частина стіни здебільшого залишилася недоторканою.

Дослідники з Пекінського інституту археології натрапили на витончено вирізьбленого дракона під час вивчення зруйнованої оборонної вежі. Спочатку вони виявили архітектурний елемент із різьбленими лусками, а вже коли зняли додаткові шари ґрунту, з’явився хвіст, а потім кігті, і зрештою ​​голова скульптури дракона.

Провідний археолог Шан Хенг наголосив на майстерності роботи, відзначивши вишукані деталі дракона, який, ймовірно, прикрашав дах вежі.

Окрім скульптури дракона, археологи виявили чорно-червоний "залізний стрижень" із напівкруглим кільцем. Цей артефакт, ідентифікований як підствол португальського списа, висвітлює обмін військовими технологіями між Європою та Китаєм у період Цзяцзін династії Мін.

Важливо Біля Теракотової армії розкопали 16-тонну могилу: вона може належати сину імператора Китаю

Це відкриття демонструє багату історію і культурний обмін за часів династії Мін та дає уявлення про архітектурну майстерність і стратегічне значення Великого китайського муру, підтверджуючи його статус символу історичної стійкості та винахідливості Китаю.

Раніше Фокус писав про ще один лабіринт, який виявили на Криті. Знахідка викликала ажіотаж серед науковців, що її досліджували.

А також ми розповідали про артефакти, які знайшли на найстарішій і найбільшій верфі у світі.

Джерело матеріала
loader
loader