Кабінет міністрів України уточнив деякі норми щодо необхідності проходження ВЛК. Так, було внесено зміни до Порядку організації та ведення військового обліку (постанова № 1487) та Порядку проведення призову громадян на військову службу (№560).
Ці зміни були затверджені постановою від 7 червня 2024 року № 675. Згідно з цим документом, українці, які перебувають за кордоном понад три місяці, тепер можуть стати на військовий облік дистанційно.
Крім того, "процедура надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв’язку з бронюванням та відстрочки… не передбачає направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду".
Також у документі зазначено, що особи до 25 років не направляються на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.
"Під час воєнного стану направлення призовників на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду здійснюється лише у разі їх прийняття на військову службу у добровільному порядку", – повідомляється у постанові.
Водночас українці, які перебувають за межами України понад три місяці, тепер можуть стати на військовий облік дистанційно через закордонні дипломатичні установи України. Це означає, що їм не потрібно особисто з’являтися до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП) в Україні.
Для подачі заяви необхідно або особисто прийти з паспортом громадянина України для виїзду за кордон, який після прийняття заяви повертається людині, або надіслати заявку поштою разом з копією першої сторінки паспорта.
Зазначимо, що новий закон про мобілізацію набув чинності 18 травня 2024 року, згідно з яким усі військовозобов’язані чоловіки мають протягом 60 днів оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, їх можуть притягнути до відповідальності.
Раніше повідомлялося, що громадянина України, який подав документи для розгляду комісією при ТЦК права на відстрочку, не можуть мобілізувати до лав Сил оборони. Документи розглядатимуть щонайменше сім днів.
Як повідомляв OBOZ.UA, після набуття 18 травня чинності закону про мобілізацію в Україні діють дещо інші правила отримання військовозобов’язаними відстрочки від служби. Наприклад, право на неї втратили деякі студенти, а також ті чоловіки, які вважалися обмежено придатними, адже такого поняття більше немає.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!