Після публікації ZN.UA про виїзд з України консультанта ОПУ і власника скандального телефону зі «зливами» НАБУ Юрія Голика, він пообіцяв повернутися в Україну «у понеділок». Принаймні так він сказав журналістам «Української правди».
«Як і всі рази раніше, я виїхав за системою «Шлях». Повернусь у понеділок. Інформацію стосовно цього виїзду, як і по всім попереднім, можна подивитися в деклараціях – там зазначено куди їздив і за чим. Впевнений, що у ЗМІ, які посилаються на «джерела в…», знайдуться і «джерела у митній службі», – заявив Голик у коментарі УП.
У виданні з посиланням на джерела зазначили, що Голик періодично виїжджає з України за системою «Шлях». До системи його вносила Дніпропетровська обласна військова адміністрація за ініціативою благодійної організації Благодійний фонд «Пісні, народжені в АТО». Останній дозвіл перетнути український кордон Голик отримав 11 квітня 2024 року. І дійсний він до 16 жовтня 2024 року.
Востаннє, за даними УП, Голик виїхав з України 2 червня. Він зробив це через контрольно-пропускний пункт «Краківець». Інше джерело УП запевнило, що слідство не обмежувало Голика у перетині кордону.
Джерела ZN.UA повідомляли, що Голик виїхав через систему «Шлях» з довідкою про інвалідність і зараз перебуває в Австрії. Джерела в НАБУ підтвердили, що тиждень тому детективи в рамках розслідування справи Резніченка/Голика (про виграні ТОВ «Будінвест інжиніринг» тендери на ремонт доріг у Дніпропетровській області на суму понад 1,5 млрд грн) провели обшук в основного фігуранта справи Валентина Резніченка у його машині. Після цього Юрій Голик справді міг залишити Україну.
22 травня, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національна поліція провели обшуки у помешканні співробітника одного з підрозділів НАБУ через витік інформації у резонансній справі.
Згодом в САП пояснили, що йдеться про справу щодо колишнього голови Дніпропетровської ОВА Резніченка та його партнера, чинного консультанта ОПУ Юрія Голика – під час «Великого будівництва» зникло півтора мільярда гривень.
Відомо, що телефон Юрія Голика є одним із доказів у справі – радник ОПУ одержував детальну інформацію про перебіг розслідування НАБУ через посередника, бізнесмена й колишнього голову Броварської РДА Георгія Біркадзе.
Згодом директор НАБУ Семен Кривонос усунув свого першого заступника Гізо Углаву від виконання службових обов'язків для «забезпечення об'єктивного розслідування» ймовірного витоку даних, а НАБУ та САП домовились про спільне розслідування справи.
Повну історію, її витоки та можливі наслідки читайте у матеріалі Інни Ведернікової «У пошуках «крота». Чим може закінчитися криза між НАБУ та САП».