Окупанти переробляють гіроскутери на дрони-камікадзе і роботів для підвезення провізії або боєкомплекту. Минулого року схожий пристрій створив український винахідник.
Російське конструкторське бюро "Два майори" створює наземні безпілотні апарати для війни в Україні на базі гіроскутерів. Один із таких безпілотників розробники показали у своєму Telegram-каналі.
Росіяни зазначили, що розбирають гіроскутери, створюючи з їхніх частин безпілотні апарати, які можуть виконувати бойові завдання. За їхніми словами, такі апарати випробовуються як у польових, так і в бойових умовах, після чого їх доопрацьовують і модернізують. Як приклад окупанти показали чотириколісний наземний дрон, що несе міну.
Минулого місяця в згаданому бюро закликали росіян приносити старі непотрібні гіроскутери, щоб "допомогти армії". Повідомлялося, що пристрої відправлятимуть на фронт і вже на місці перероблятимуть на самохідні установки. За менш ніж місяць з'явилося повідомлення про прибуття до інженерів першої партії гіроскутерів.
Про те, що в РФ створюють наземних дронів на базі гіроскутерів також повідомляло російське видання "Известия". Йшлося, зокрема, про робота для підвезення провізії та боєкомплектів, розробленого військовослужбовцями 110-ї першого армійського корпусу бригади ЗС РФ. За словами російських військових, такий дрон може нести до 40 кілограмів і "проходить практично скрізь".
Важливо Армії роботів на підході. Чому РФ може озброїтися наземними дронами швидше за Україну"Це не промислова розробка. Виготовлено з гіроскутерів і металу, є управління", — розповів один з окупантів.
Нагадаємо, у травні минулого року українець Дмитро Мамонов зі Слов'янська показав дрон для евакуації поранених, який складається з двох дитячих гіроскутерів, з'єднаних гусеницями, і нош. Робот важить 60 кг і витримує вдвічі більшу вагу — до 120 кілограмів. Заряду акумуляторів вистачає на 60 хвилин безперервної роботи.
У грудні того ж року в ДПСУ повідомили, що українські військові, які воюють на Бахмутському напрямку, отримали новий малорозмірний наземний безпілотний евакуатор поранених. Модель апарата не згадувалася, але журналісти вважають, що йдеться про розробку Дмитра Мамонова.