"Беркут" із Севастополя: встановлено правоохоронців, які згрішили перші постріли на Майдані
"Беркут" із Севастополя: встановлено правоохоронців, які згрішили перші постріли на Майдані

"Беркут" із Севастополя: встановлено правоохоронців, які згрішили перші постріли на Майдані

У ДБР вважають, що ці постріли фактично стали початком серії навмисних убивств учасників протестів із використанням нарізної табельної автоматичної та снайперської зброї бійцями спецпідрозділів київського "Беркута" (відомого як "чорна рота") і внутрішніх військ МВС України.

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) висунули обвинувачення проти колишнього командира роти спецпідрозділу "Беркут" УМВС України в м. Севастополі та одного зі співробітників цього підрозділу. Вони були безпосередніми виконавцями масових розстрілів активістів Майдану і першими відкрили вогонь по протестувальниках. Про це 19 червня повідомляє пресслужба відомства.

Слідство встановило, що 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві ці міліціонери спецроти "Беркут" виконали наказ вищого керівництва і застосували вогнепальну зброю з патронами, спорядженими свинцевою картеччю, проти учасників мирних акцій протесту. Унаслідок їхніх дій загинули троє протестувальників, ще троє дістали вогнепальні поранення різного ступеня тяжкості.

У ДБР вважають, що ці постріли фактично стали початком серії навмисних убивств учасників протестів із застосуванням нарізної табельної автоматичної та снайперської зброї бійцями спецпідрозділів київського "Беркута" (так званої "чорної роти") і внутрішніх військ МВС України.

Загалом, через їхні дії загинули 48 учасників акцій протесту і ще 90 дістали вогнепальні поранення.

Після цих подій командир Севастопольського "Беркута" разом із підлеглими, щоб уникнути відповідальності, втекли до Севастополя, де пізніше перейшли на бік ворога і сприяли окупації півострова.

За цим епізодом злочинних дій триває досудове розслідування, додали у відомстві.

За скоєння цих злочинів командиру Севастопольського "Беркута" та його підлеглому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.

Нагадаємо, у листопаді 2023 року заступник керівника управління ДБР у справах Майдану Артем Яблонський заявив, що Росія направила в Україну своїх емісарів, співробітників Федеральної служби безпеки (ФСБ) і тисячі гранат для придушення студентських протестів у 2013 році.

Крім того, Яблонський повідомив, що з 22 листопада 2013 року, коли в Києві на Майдані були лише мирні протести, МВС запитувало виділення мільйонів патронів. Заступник голови ДБР навів факти, які свідчать про підготовку до розстрілу.

Теги за темою
Україна
Джерело матеріала
loader
loader