США готуються влаштувати Китаю "блокаду", щоб не допустити випуску передових чипів, — ЗМІ
США готуються влаштувати Китаю "блокаду", щоб не допустити випуску передових чипів, — ЗМІ

США готуються влаштувати Китаю "блокаду", щоб не допустити випуску передових чипів, — ЗМІ

Вашингтон посилює тиск на Нідерланди та Японію, щоб ті заборонили компаніям ASML і Tokyo Electron ремонтувати обладнання, продане раніше КНР.

США шукають підтримки у країн-союзників, щоб посилити тиск на Китай, який докладає зусиль для виробництва чипів пам'яті з високою пропускною здатністю. Про це пише видання Bloomberg.

КНР продовжує використовувати обладнання голландської компанії ASML і японського виробника Tokyo Electron Ltd. для створення чипів пам'яті з високою пропускною здатністю (high-bandwidth memory chips, HBM chips). Відомо, що санкції США на цьому шляху не зупинили такі китайські фірми, як Wuhan Xinxin Semiconductor Manufacturing Co., Huawei Technologies і Changxin Memory Technologies Inc.

Адміністрація президента США Джо Байдена роками намагалася обмежити здатність Китаю купувати і виробляти просунуті напівпровідники, стверджуючи, що такі кроки необхідні для забезпечення національної безпеки. Проте результатів було досягнуто досить неоднозначних, причому Huawei та інші компанії досягли значних успіхів.

Сполучені Штати є найважливішим гравцем у глобальній індустрії напівпровідникового обладнання, але це далеко не єдина країна, яка має значення. Японія та Нідерланди також є ключовими постачальниками. За словами Грегорі Аллена, директора Центру ШІ та передових технологій Вадхвані при Центрі стратегічних і міжнародних досліджень, Нідерланди та Японія мають обмеження на експорт обладнання до КНР, але не на обслуговування, і це є вразливим місцем санкцій.

Алан Естевес, заступник міністра торгівлі США, має намір домовитися з цими двома країнами про обмеження ASML і Tokyo Electron на техпідтримку та ремонт свого обладнання, що перебуває у володінні китайських компаній. США вже наклали такі обмеження на американських постачальників Applied Materials Inc. і LAM Research Corp.

Уряди Нідерландів і Японії раніше чинили опір тиску США, кажуть джерела, знайомі з цим питанням. Дві країни вимагають дати їм більше часу, щоб оцінити вплив заборон на експорт висококласного обладнання для виготовлення чіпів. Також вони чекають результатів президентських виборів у США, які відбудуться в листопаді. А поки що неясно, як новий уряд голландців, очолюваний Гертом Вілдерсом, відреагує на вимоги США про посилення обмежень для ASML.

Представник міністерства закордонних справ Китаю Лін Цзянь нещодавно заявив під час брифінгу для преси, що його країна виступає проти зусиль США з примусу інших країн пригнічувати напівпровідникову промисловість КНР. Він вважає, що інші країни самі можуть ухвалювати рішення і захищати власні інтереси.

Раніше ми писали про те, що Китай готується випускати 5-нм чипи всупереч санкціям США. З чуток, Huawei і SMIC або вже запустили до дрібносерійного виробництва, або перебувають на завершальній стадії проектування.

Теги за темою
санкції
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader