Майже як справжня: у Китаї секс-ляльку оснастили ШІ, що з цього вийшло
Майже як справжня: у Китаї секс-ляльку оснастили ШІ, що з цього вийшло

Майже як справжня: у Китаї секс-ляльку оснастили ШІ, що з цього вийшло

Секс-ляльки нового покоління здатні рухатися, розмовляти і налагоджувати емоційний зв'язок із користувачем, проте технологія вже зазнала критики.

Китайський виробник реалістичних секс-ляльок Starpery Technology готується презентувати цього року першу ляльку, оснащену штучним інтелектом (ШІ). Про це пише портал South China Morning Post.

Звичайні ляльки з металевим скелетом і силіконовим корпусом можуть видавати тільки прості реакції і позбавлені "виразних здібностей". Натомість секс-ляльки нового покоління поводитимуться більш реалістично. Для цього розробники створили технологію, подібну до ChatGPT, зараз мовна модель проходить навчання.

"Нове покоління секс-ляльок, оснащене моделями штучного інтелекту і оснащене датчиками, може реагувати як рухами, так і промовою, що значно покращує користувацький досвід, фокусуючись на емоційному зв'язку, а не тільки на базових розмовних здібностях", — заявив генеральний директор Starpery Technology Еван Лі.

Модель ляльки від компанії Starpery Technology
Фото: Instagram/starperydollofficial

Як зазначає Еван Лі, хоча діалог — це просто, для впровадження такої функції потрібні складні моделі. Їх створенням займаються спеціалізовані компанії-розробники програмного забезпечення. Очікується, що перші "розумні" секс-ляльки з'являться на прилавках магазинів у чоловічій і жіночій формах до серпня цього року.

Важливо Топ 5 найреалістичніших роботів у світі: чим боти-гуманоїди дивують людей (відео)

Еван Лі підкреслив, що в Китаї сформувався найбільший ринок секс-ляльок у світі, який естетично відрізняється від європейського. Сукупні продажі КНР у цій сфері перевершують США, Японію та Німеччину разом узяті. Купують такі ляльки як іноземці, так і самі китайці.

Крім технічних складнощів перед індустрією постають етичні питання. Критики стверджують, що реалістичні секс-роботи зі штучним інтелектом можуть формувати в людей шкідливі моделі поведінки, розмиваючи межі дозволеного та заважаючи будувати стосунки з реальними людьми. На їхню думку, надмірна залежність від ШІ-компаньйонів зробить людське спілкування менш щирим.

Модель ляльки від компанії Starpery Technology
Фото: Instagram/starperydollofficial

"ШІ, який може ухвалювати рішення за певних умов, може кинути виклик людській автономії та самосприйняттю", — вважають експерти з Китайської академії інформаційних і комунікаційних технологій.

Нагадаємо, німецький бізнесмен Філіп Фюссенеггер відкрив у Берліні перший у Європі бордель з імерсивними ляльками. Cybrothel пропонує усамітнитися з механічними ляльками, здатними говорити завдяки ШІ. Для більшої використовуючи реалістичності процесу використовують VR-окуляри.

Також повідомлялося, що в США офіціантку кафе з Північної Кароліни звільнили через вірусне відео в TikTok, на якому клієнт вечеряє в компанії надувної ляльки.

Джерело матеріала
loader
loader