Підписання між Росією і Північною Кореєю угоди про "всеосяжне стратегічне партнерство" суперечить раніше висловленим підходам Китаю. Це, за словами радника Білого дому Джона Кірбі, може викликати занепокоєння в Пекіні.
Таку заяву він зробив під час телефонного брифінгу у четвер, 20 червня. Він зауважив, що занепокоєння щодо партнерства агресорів може розділити КНР, оскільки, на думку представника Білого дому, угода прямо суперечить заявам, які президенти Путін і Сі зробили в Пекіні всього місяць тому.
"Ми думаємо, що ці занепокоєння розділить КНР, оскільки договір (між Росією і КНДР – ред.), як виглядає, прямо суперечить заяві, яку президент Путін і президент Сі зробили в Пекіні лише місяць тому", – зазначив він.
Представник Білого дому нагадав також, що як Китай, так і Росія минулого місяця підтримували мирне і дипломатичне вирішення конфлікту в Україні.
Він підкреслив, що будь-яка країна, що має підвищену зацікавленість у безпеці Індо-Тихоокеанського регіону і виконанні рішень Ради Безпеки ООН, повинна реагувати на такі події з обуренням.
Раніше аналітики ISW пояснили, що диктаторські уряди країни-агресора Росії та Північної Кореї сформулювали угоду як доказ їхньої взаємної підтримки в межах спільної боротьби проти західних країн. Так вони показали, що обидві мають спільну мету – кинути виклик Заходу й поточному світовому порядку. Зокрема, обидва диктатори поставили свої підписи під документом, який передбачає взаємну військову допомогу в разі "агресії" проти одного з учасників.
Директор програми російських і білоруських студій аналітичного центру "Українська призма" Ярослав Чорногор вважає, що глобальних наслідків для Путіна угода з Ким Чен Ином не матиме. Разом із тим будь-які зв'язки з іншими країнами грають на посилення Росії.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!