Станом на зараз у застосунку "Резерв+" оновили дані вже 1,7 мільйона українців. Також у додатку згенерували документи вже 713 тисяч громадян.
Про це розповіла заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко. За її словами, динаміку використання застосунку Міноборонит заміряє кожного дня.
"Один мільйон 700 тисяч громадян оновили свої дані, виконавши своє зобов’язання. Близько 26 тисяч громадян оновили ці дані за кордоном. 713 тисяч громадян станом зараз згенерували документи", – зазначила посадовиця та нагадала, що після оновлення застосунок вже з QR-кодом, тобто електронний військово-обліковий документ "має таку ж юридичну силу, як і паперовий".
"Для кращого розуміння числа оновлень даних через застосунок ми порівнюємо, скільки ресурсу зайняло б обслуговування такої кількості українців в ТЦК та СП, коли працівникам ТЦК доводилося б проводити прийоми громадян особисто. В середньому послуга оформлення електронного військово-облікового документа, ми його називаємо коротко електронний військовий, забирає 30 хвилин в ТЦК. Це лише оформлення – без часу в черзі, без дороги до ТЦК і назад. Очікування ж документа забирає до 5 робочих днів", – пояснила Черногоренко.
За її словами, для тієї кількості ТЦК, які зараз функціонують в Україні, на оновлення даних 1,7 мільйона українців знадобилося б "декілька місяців безперервної роботи цілодобово".
Черногоренко зауважила, що непоодинокі випадки, коли громадяне не знаходять свої дані у застосунку.
"Це людський фактор, коли оператор ТЦК та СП може помилитися с цифрою у податковому номері чи буквою у прізвищі тощо. Але завдяки тому, що людина бачить по собі статус в "Резерв+", ми можемо ці помилки швидко виправляти без фізичного візиту до ТЦК, завдяки взаємодії різних реєстрів", – пояснила вона.
Згодом у "Резерв+" планують додати й низку інших функцій, такі, як оформлення відстрочки та броні, електронне направлення на ВЛК та навіть онлайн-рекрутинг й навчання для військовозобов'язаних.
"Статус електронного бронювання буде відображатися при формуванні електронного військово-облікового документа через застосунок. Фактично це має зайняти декілька хвилин. Списки заброньованих направлятимуться до реєстру військовозобов'язаних, тобто в "Оберіг". Реєстр військовозобов'язаних перевірятиме дані в Пенсійному фонді, далі складатиметься в реєстрі фінальний статус заброньованого. І в цю ж секунду людина, перезапитавши свій електронний військово-обліковий документ, побачить його вже в новому форматі з рядком "заброньований", – розповіла посадовиця.
На жаль, терміни запровадження у додаток нових функцій Міноборони визначити не може, хоча "є дуже висока ймовірність, що запровадять протягом літа".
"Йдеться про взаємодію декількох міністерств: Міністерства економіки, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства оборони, Пенсійного фонду. Ми робимо все, щоб запустити якнайшвидше цей сервіс, бо він давно вже на часі і дуже потрібен людям. Як будуть конкретні дати, ми анонсуємо", – пообіцяла Черногоренко.
У Міністерстві оборони зазначили, що найактивніше оновлюють свої дані з-за кордону наші громадяни у Польщі, Німеччині, Чехії, Канаді та США. Проте працює додаток у будь якій країні, якщо у телефоні є інтернет. Загалом вже понад 14 тисяч українців у 124 країнах скористалися застосунком для оновлення своїх облікових даних.
Як повідомляв OBOZ.UA, хоча застосунок запустили 18 травня, лише 18 червня там став доступний електронний військово-обліковий документ. Можна завантажити його на пристрій у форматі PDF, а також відсканувати QR-код, щоб переглянути всю інформацію.
Проте новація відображається ще не в усіх користувачів. У МО пояснили, що функція впроваджуватиметься кількома хвилями.
Нагадаємо також, що можливість розсилки повісток через "Резерв+" поки що не розглядається. Для цього відсутня законодавча основа на будь-якому рівні, пояснили у Міноборони.
Про те, що означають статуси військовозобов'язаних у "Резерв+", читайте в матеріалі за посиланням.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!