У ЄС прийнято важливе рішення щодо біженців: кого з українців зачепить
У ЄС прийнято важливе рішення щодо біженців: кого з українців зачепить

У ЄС прийнято важливе рішення щодо біженців: кого з українців зачепить

Європейський Союз (ЄС) продовжив надання тимчасового захисту для громадян України, які прибули у пошуках притулку. Це дозволить українським біженцям ще два роки залишатися в Євросоюзі на законних підставах.

Про це повідомили у Раді ЄС. Таким чином, дія тимчасового захисту для більш ніж 4 млн українських громадян, які рятуються від російської агресії, діятиме як мінімум до 4 березня 2026 року.

"День за днем Росія тероризує український народ бомбардуваннями. Це небезпечні обставини. Ті, хто втік від російської агресії, можуть і надалі розраховувати на нашу солідарність", – прокоментувала це рішення держсекретар Бельгії з питань притулку та міграції Ніколь де Мур.

Механізм тимчасового захисту було запущено 4 березня 2022 року – до 4 березня 2024 року. У 2023 році дію механізму продовжили ще на рік.

Хто може скористатися тимчасовим захистом?

У Раді ЄС уточнили, що ухвалене рішення зберігає незмінним список осіб, на яких поширюється тимчасовий захист. Під дію механізму підпадають особи, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року:

  • громадяни України та члени їх сімей;
  • негромадяни України та особи без громадянства, які користуються міжнародним захистом в Україні (наприклад, біженці та особи, які користуються додатковим захистом) та члени їх сімей;
  • негромадяни України з видом на постійне проживання, які не можуть повернутися до своєї країни походження у безпечних та тривалих умовах (також може застосовуватися належний національний захист).

Також оформити статус тимчасового захисту можуть громадяни України, які виїхали або опинилися на території ЄС незадовго до 24 лютого 2022 року (наприклад, з метою відпустки чи роботи), а також неукраїнські громадяни з непостійною посвідкою на проживання, що не можуть повернутися до країни походження у безпечних. та тривалих умовах. Це надає їм право на:

  • проживання;
  • доступ до ринку праці;
  • одержання медичної допомоги;
  • доступ до освіти.

Як уже повідомляв OBOZ.UA, раніше Єврокомісія запропонувала продовжити надання українцям тимчасового притулку. Таке рішення в ЄК аргументували тим, що наразі біженці не мають умов для безпечного повернення в Україну для постійного проживання.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader