За даними російських журналістів, спочатку літак був зареєстрований через компанію в Сан-Марино з адресою на Мальті, потім він змінив реєстрацію на азербайджанську, після чого змінив на таджицьку, і, нарешті, 14 червня його було зареєстровано в Росії під номером RA-73889.
Новий бізнес-джет Airbus A320neo, незважаючи на санкції, що забороняють поставку іноземної авіатехніки в Росію, потрапив до рук російського мільярдера. Про це йдеться в розслідуванні російського медіа The Moscow Times, опублікованому 26 червня.
За даними двох неназваних інсайдерів на ринку бізнес-авіації, власником літака вартістю понад $115 млн може бути Зарах Ілієв, один із засновників компанії "Київська площа". Ілієв перебуває під санкціями США і Великої Британії.
Згідно з Forbes, статки Ілієва оцінюють у $3 млрд, а дохід "Київської площі" від оренди 2023 року становив $1,76 млрд. За словами одного з джерел, Ілієв купив новий літак на заміну своєму старому Airbus A318CJ. Друге джерело підтверджує зв'язок власника з групою "Київська площа".
Цей літак, випущений Airbus Corporate Jets наприкінці 2019 року з серійним номером 8774, відправили в Базель у січні 2020 року для оснащення VIP-інтер'єром і фарбування, на що пішов цілий рік. Спочатку літак був зареєстрований через компанію в Сан-Марино з адресою на Мальті і отримав номер T7-HHH. Влітку 2022 року він змінив реєстрацію на азербайджанську з номером 4K-5555, потім на таджицьку з номером EY-565, і, нарешті, 14 червня його зареєстрували в Росії під номером RA-73889.
Цей Airbus A320neo став першим бізнес-джетом ACJ із сімейства NEO в Росії. Літак являє собою поліпшену версію лайнерів сімейства Airbus A320, здатний долати відстань в 11,1 тис. кілометрів з 25 пасажирами на борту, перебуваючи в повітрі до 13 годин. У світі існує всього десять таких бізнес-джетів.
"Російські мільярдери Арас Агаларов і Дмитро Риболовлєв зіткнулися з відмовами у продажу літаків, але Ілієв, можливо, не став чекати", — резюмують журналісти.
Нагадаємо, у лютому 2024 року стало відомо, що італійський збройовий виробник Beretta досі імпортує в Росію стрілецьку зброю через дочірню фірму. За даними російських журналістів, загалом після початку вторгнення в Росію потрапили понад 835 тисяч патронів і 5,9 тисячі одиниць стрілецької зброї, вироблених італійським холдингом.