Румунія вирішила модернізувати стару копію танка Т-55: навіщо це потрібно армії країни
Румунія вирішила модернізувати стару копію танка Т-55: навіщо це потрібно армії країни

Румунія вирішила модернізувати стару копію танка Т-55: навіщо це потрібно армії країни

Бухарест має намір провести масштабне оновлення своїх бронетанкових сил. На думку експертів, воно є тимчасовим заходом до отримання нових американських машин M1 Abrams і південнокорейських K2.

Під час оборонної виставки BSDA 2024 у Бухаресті румунський оборонний конгломерат ROMARM представив модернізований танк TR-85 M1R. Як розповіли 26 червня оглядачі Defense Express, розробка викликала неабиякий інтерес на тлі очікувань Румунії постачання американських машин M1 Abrams і південнокорейських K2.

Це рішення, зазначають аналітики, зумовлене двома основними причинами: з одного боку, це ще одна модернізація румунської копії радянського танка Т-55, а з іншого боку, цей проєкт реалізують на тлі планів Румунії щодо масштабного оновлення своїх бронетанкових сил.

"На перший погляд, витрачати ресурси на такий проєкт, паралельно з придбанням нових ОБТ (основних бойових танків), виглядало вкрай нераціональним. Тому тут окремо цікаво було, як самі румуни оцінюють модернізацію TR-85 M1R", — пишуть оглядачі.

Річ у тім, що для румунської оборонної промисловості проєкт TR-85 M1R має важливе значення. Згідно з публікацією профільного порталу Defense Romania, модернізація танків розглядається як справа престижу, що підтверджує, що Румунія зберігає необхідні інженерні компетенції.

Демонстрація TR-85 M1R на BSDA 2024
Фото: janes.com

Технічні вдосконалення TR-85 M1R

Румунія планує модернізувати всі 54 наявні танки TR-85 M1 до стандарту TR-85 M1R. Хоча конкретних термінів і витрат проєкту не було озвучено, модернізація, найімовірніше, є тимчасовим заходом до отримання нових M1 Abrams і K2, постачання яких може зайняти кілька років.

Загалом румунські фахівці планують провести такі вдосконалення.

Система озброєння:

  • доопрацювання системи електричної стабілізації гармати;
  • заміна тепловізорів для командира і навідника;
  • модернізація системи управління вогнем до стандарту SCF Ciclop MR.

Зв'язок і управління:

  • встановлення нових систем зв'язку від L3Harris Technologies.

Ходова частина:

  • доопрацювання гальмівної системи;
  • заміна гусениць на нові з гумовими футеровками.

Двигун і трансмісія:

  • доопрацювання наявних двигуна і трансмісії;
  • встановлення передпускового підігрівача для запуску в холодну погоду;
  • впровадження системи моніторингу двигуна і нового генератора.

"Загалом конфігурація виглядає так, що Румунія пішла на максимально економну модернізацію своєї копії Т-55 якраз для того, щоб ці машини могли остаточно дослужити до моменту, коли румунська армія повним ходом пересідатиме на Abrams і K22", — підсумували оглядачі.

Раніше повідомлялося, що Національна асоціація підприємств оборонної промисловості України підписала меморандум про співпрацю з румунською оборонно-промисловою асоціацією PATROMIL Ця асоціація об'єднує понад 200 виробників, тож співпраця дасть змогу відкрити нові горизонти.

Теги за темою
Армія
Джерело матеріала
loader
loader