Завдяки 3D-ролику NASA можна здійснити екскурсію знаменитими "Стовпами Творіння"
Завдяки 3D-ролику NASA можна здійснити екскурсію знаменитими "Стовпами Творіння"

Завдяки 3D-ролику NASA можна здійснити екскурсію знаменитими "Стовпами Творіння"

Найбільший стовп має довжину 3 світлових роки, а це ¾ відстані до найближчої до Сонця зірки.

У 1995 році космічний телескоп Габбл уперше зробив фотографію хмар із газу та пилу, які є частиною туманності Орел і називаються "Стовпи Творіння". Тут з'являються нові зірки, які поступово і руйнують гігантську структуру. У 2022 році космічний телескоп Вебб зробив нове зображення "Стовпів Творіння" з більш високою деталізацією. Тепер же вчені з NASA об'єднали дані двох обсерваторій і створили приголомшливий 3D-ролик, який дозволяє побачити величезну структуру у всіх подробицях, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Новий відеоролик від NASA дає змогу зрозуміти, як два найпотужніші космічні телескопи взаємодіють, щоб надати більш детальне зображення. Якщо телескоп Хаббл робить знімки в основному у видимому світлі, то телескоп Вебб — в інфрачервоному світлі. Це дає змогу побачити те, що приховано за щільним шаром газу і пилу. За словами вчених із NASA, завдяки цьому відеоролику можна побачити тривимірну структуру знаменитої області зореутворення та її деталі.

"Стовпи Творіння", які складаються з холодного молекулярного водню і пилу, є частиною туманності Орел і знаходяться на відстані приблизно 5700 світлових років від нас. Усередині цих структур з'являються нові зірки. Висота найбільшого стовпа становить 3 світлових роки, а це ¾ відстані до найближчої до Сонця зірки Проксима Центавра.

На знімку об'єднані дані телескопів Вебб і Габбл
Фото: NASA

Розташовані поруч гарячі молоді зірки своїми зоряними вітрами і сильним випромінюванням поступово руйнують "Стовпи Творіння". Водночас новонароджені зірки всередині структури також випускають вітри і випромінювання, які розсіюють навколишні газ і пил. Стовпи, які нагадують величезні космічні пальці, мають додаткові довгі виступи на вершинах, розміром більші, ніж Сонячна система.

"Стовпи Творіння". Фотографія телескопа Вебб
Фото: NASA

Під час перегляду відеоролика можна побачити зірки на різних стадіях формування. Наприклад, на вершині центрального стовпа можна побачити новонароджену протозірку, яка в інфрачервоному світлі стає яскраво-червоною. Поруч із вершиною лівого стовпа знаходиться діагональний струмінь із плазми, яку викидає новонароджена зірка. Але його неможливо побачити. А на кінчику одного з виступів лівого стовпа яскраво сяє абсолютно нова зірка.

За словами вчених, об'єднання даних двох космічних телескопів у різних довжинах хвиль світла допомагає розширити розуміння устрою Всесвіту.

Як уже писав Фокус, вчені виявили щось щось дивне в зразках ґрунту з Місяця і це кидає виклик теорії його створення. Можливо, Місяць був створений не внаслідок удару іншої планети по Землі мільярди років тому.

Також Фокус писав про нове приголомшливе зображення телескопа Габбл, на якому показана яскрава туманність, де з'являються нові зірки.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader