Не є лінією оборони: для чого країни Балтії побудують фортифікації на кордоні з РФ
Не є лінією оборони: для чого країни Балтії побудують фортифікації на кордоні з РФ

Не є лінією оборони: для чого країни Балтії побудують фортифікації на кордоні з РФ

Колишній очільник оборони Естонії Мартін Грем каже, що країни Балтії мають мати зброю, щоб знищити 70% російських сил вторгнення у перший же день. Але якщо бої дійдуть до вулиць Таллінна, то вони готові до партизанської боротьби.

Країни Балтії не потрібно повертатися далеко в минуле, щоб згадати життя під російською окупацією. Відтак держави активно готуються до захисту від РФ. Для цього створюється близько 600 бункерів і передових позицій. Breaking Defense пояснює, для чого Естонії, Литві та Латвії оборонні укріплення на кордоні з Росією.

На початку травня колишній генерал, начальник оборони Естонії Мартін Герем виклав своє бачення проєкту побудови укріплень на кордоні з РФ. Він розвіяв деякі хибні думки про те, що все буде лінією оборони.

"Політично це звучить як: "зробімо яму, і зупинимо їх там, оборона за кожен сантиметр і все це". Це безглуздо. Тож ідея насправді полягає в тому, щоб сформувати (вторгнення). Вони можуть увійти до Естонії, куди завгодно, сюди, і тому нам потрібні всі ці [боєприпаси] великої дальності", щоб завдати ударів по силах Кремля, куди б вони не направлялися", — пояснив Герем.

Фото: Державна спеціальна служба транспорту

Тобто будівництво укріплень передбачає не суцільну стіну, а низку позицій. Мова не йде про лінію Маннергейма. Естонії та сусіднім країнам треба акцентувати на тому, що можна будувати за місяць, а що потребує довших вкладень. Ще частину укріплень на думку Герема, треба буде будувати, коли Таллінн матиме індикатори неминучого вторгнення РФ.

На думку офіцера, Росію неможливо втримати від бажання вдертися. Проте зупинити це можна, якщо показати Кремлю, що у перший же день буде знищено 70% сил під час перетину кордону на будь-якій відстані. Уроки російсько-української війни показали, що єдиний спосіб зупинити агресію це "вбити їх усіх за те, що вони перетнули кордон".

У відбитті наступу Естонії знадобиться допомога сил НАТО. Проте Герем вважає, що завдання Таллінна — відбити першу хвилю. Можливо, доведеться вести партизанську війну, але Естонія до цього готова.

"Ми будемо вести партизанську війну. Ми вдаримо їх ззаду в темряві, ви знаєте, всі ці трюки, без проблем", — резюмував генерал.

Нагадаємо, 27 червня ЗМІ писали, що у ЄС пропонують побудувати лінію оборону на кордоні з РФ та Білоруссю.

У березні в німецьких спецслужбах заявляли, що Росія готується напасти на НАТО з 2026 року.

Теги за темою
Росія оборона
Джерело матеріала
loader