"Не просимо чогось екстраординарного": Україна хоче обіцянку про членство в НАТО, — посол
"Не просимо чогось екстраординарного": Україна хоче обіцянку про членство в НАТО, — посол

"Не просимо чогось екстраординарного": Україна хоче обіцянку про членство в НАТО, — посол

Представник України в НАТО Наталія Галібаренко сказала, що Україна не прагне негайного вступу до НАТО. Київ визнає, що проблематично приймати країну, яка воює з Росією, до Альянсу.

Україна хоче отримати обіцянку, що вона необоротно стане членом НАТО. Київ також розраховує на додаткові зобов'язання щодо протиповітряної оборони. Про це заявила представниця країни в Альянсі Наталія Галібаренко, пише Politico.

"Ми хотіли б, щоб союзники закріпили незворотний шлях України до членства в НАТО. Ми не просимо чогось екстраординарного", — сказала вона.

Важливо "Ляпас Путіну": військові НАТО в Україні можуть бути операторами ППО, — нардеп (відео)

За словами Галібаренка, Україна не прагне негайного вступу до НАТО. Київ визнає, що проблематично приймати країну, яка воює з Росією, до Альянсу. До того ж Україна не контролює всю свою територію.

Однак, як повідомляється, Україна також розраховує на додаткові зобов'язання щодо протиповітряної оборони.

Видання пише, що Київ хоче, щоб його "голос" був почутий партнерами ще до саміту країн-членів НАТО, який відбудеться вже наступного тижня. Україна турбується, що питання про її членство буде відсунуто на другий план.

За словами журналістів, деякі країни, як-от США і Німеччина, "прохолодно" ставляться до швидкої пропозиції про членство, тоді як інші, які перебувають ближче до лінії фронту з Росією, хочуть, щоб майбутній статус України в НАТО був чітко прописаний.

За словами Галібаренка, Україна все розуміє, а тому укладає з окремими країнами угоду про безпеку. Однак від мети приєднання до Альянсу Київ не відмовляється.

"Ми ясно дали зрозуміти на різних рівнях, що запрошення не зникне з нашого порядку денного", — сказала Галібаренко.

Раніше ЗМІ повідомляли, що в НАТО не досягли угоди про багаторічну допомогу Україні. За словами журналістів, такі країни, як Франція та Італія, досі вносили лише відносно невеликий відсоток свого ВВП на військову підтримку України.

Також нагадаємо, що в НАТО нервують через ризик приходу партії Марін Ле Пен в уряд Франції. Представники Альянсу стурбовані можливими пертурбаціями, які принесе ймовірний прихід до влади партії "Національне об'єднання" Марін Ле Пен.

Теги за темою
Україна війна
Джерело матеріала
loader