Глава Генеральної асамблеї Організації Обʼєднаних Націй Денніс Френсіс висловив сумніви щодо законності членства Російської Федерації у Раді Безпеки ООН, робота якої фактично паралізована через право вето РФ. Через це керівництво Генасамблеї вже критикувало Радбез та заявляло, що неспроможність Радбезу ухвалити жодної резолюції щодо війни в Україні «ставить під загрозу перспективи сталого майбутнього людства та планети».
«Мені невідомо про існування будь-якого документа», – сказав Френсіс в інтерв’ю «Укрінформу», відповідаючи на запитання чи бачив він документи, які б підтверджували, що Росія є легітимним членом Генасамблеї чи Радбезу та чи було рішення чи голосування за те, щоб Росія замінила СРСР з її правом вето в Раді безпеки.
«Думаю, що ви [хотіли] сказати «законне членство в Раді Безпеки». Мене не було в ООН, коли це сталося. Це мало статися приблизно в період розпаду СРСР у 1990-1991 роках. Але ні, я ще не бачив жодного документа. І я не знаю, чи такий документ існує», – уточнив Френсіс.
Нагадаємо, постпред України у Радбезі ООН Сергій Кислиця зазначив, що Росія та Китай називають російське повномасштабне вторгнення «українською кризою» – замість того, щоб говорити про міжнародний збройний конфлікт.
Раніше колишній постійний представник України в ООН Володимир Єльченко, під час дискусії в Atlantic Council, зауважив, що існує кілька варіантів, як позбавити Росію місця в Радбезі.
Як Росії вдалося потрапити до Радбезу ООН з «чорного ходу», і що із цим робити зараз, розповідають Володимир Єльченко і Максим Баришніков у статті «Найбільша геополітична афера ХХ століття: чому перебування Росії в ООН безпідставне» на ZN.UA.