Ядерний аналог SCALP-EG: Пакистан оснастив JF-17 Thunder крилатими ракетами Ra'ad
Ядерний аналог SCALP-EG: Пакистан оснастив JF-17 Thunder крилатими ракетами Ra'ad

Ядерний аналог SCALP-EG: Пакистан оснастив JF-17 Thunder крилатими ракетами Ra'ad

Ракета Ra'ad має довжину 4,85 метра і може нести корисне навантаження, зокрема ядерну боєголовку, до 450 кг на відстань до 550 км. Таким чином Пакистан розширив кількість платформ для свого ядерного арсеналу.

У мережі з'явилися нові фотографії з репетицій параду на честь Дня Пакистану 2023 року, які свідчать про значний прогрес у ядерному ударному потенціалі Пакистану. На цих знімках видно, що винищувач JF-17 Thunder може бути оснащений крилатою ракетою повітряного базування Ra'ad, здатною нести ядерні боєголовки. Про це 4 липня повідомили оглядачі Army Recognition.

На фотографіях з параду видно, що JF-17 Thunder несе під крилом ракету Ra'ad, що підтверджує адаптацію нових літаків для ядерних місій. На думку оглядачів, це означає перехід ядерного ударного потенціалу від застарілих літаків Mirage III/V до більш сучасних JF-17, тим самим змінюючи повітряний ядерний арсенал Пакистану.

На думку оглядачів Defense Express, пакистанська крилата ракета Ra'ad має цікавий зовнішній вигляд, що свідчить про схожу конструктивну концепцію зі SCALP-EG, Storm Shadow або іншими подібними західними крилатими ракетами повітряного базування.

Технічні особливості ракети

Розробку ракети Ra'ad, відомої також як Hatf-VIII, розпочали 2012 року спільно Національна інженерно-наукова комісія (NESCOM) і Комплекс повітряної зброї ВПС Пакистану. Ця дозвукова ракета призначена для завдавання точних ударів, яка нібито здатна ухилятися від сучасних систем ППО завдяки можливості польоту на малих висотах. Ракета Ra'ad має довжину 4,85 метра і може нести корисне навантаження до 450 кг на відстань до 550 км.

Пакистанська крилата ракета повітряного базування Ra'ad 2, здатна нести ядерну зброю
Фото: Army Recognition

Крім крилатої ракети Ra'ad, Пакистан володіє диверсифікованим арсеналом балістичних ракет, здатних нести ядерні боєголовки. До їх числа входять:

  • Shaheen-I (Hatf-IV) — балістична ракета середньої дальності з підвищеною дальністю і точністю польоту.
  • Shaheen-II (Hatf-VI) — балістична ракета середньої дальності, що забезпечує значну дальність і точність ударів.
  • Ghauri (Hatf-V) — ще одна балістична ракета середньої дальності, що є важливою частиною стратегічного арсеналу Пакистану.
  • Babur (Hatf-VII) — крилата ракета наземного базування, що пропонує високу дальність і точність.

Можливості JF-17

Що стосується платформи для ракет, то винищувач JF-17 Thunder, розроблений спільно Пакистанським авіаційним комплексом (PAC) і китайською Chengdu Aircraft Corporation (CAC), був створений для заміни застарілих бойових літаків ВПС Пакистану.

Найостанніша версія, JF-17 Block III, містить значні поліпшення в авіоніці, системах озброєння і стелс-технологіях, що робить його більш конкурентоспроможним на тлі сучасних літаків інших країн. Ці інновації підвищують бойові можливості JF-17 і його виживаність в умовах протистояння.

Важливо П'ята аварія літака JF-17 за 13 років: чому розбиваються лідери китайського військового експорту

Раніше повідомлялося, що в Пакистані здійснили тестовий пуск керованої ракети Fatah-II з дальністю ураження 400 км. Військові зазначили, що боєприпас має сучасну навігацію та унікальну траєкторію польоту.

Теги за темою
ракета
Джерело матеріала
loader