Група президента Еммануеля Макрона посідає друге місце, а вкрай права партія Марін Ле Пен посідає третє місце.
Макрону можуть загрожувати складні коаліційні переговори чи зараз він може обрати технократичну адміністрацію
Загальна реакція поки що досить стримана, оскільки політична безвихідь може, принаймні, обмежити здатність лівих реалізовувати плани великих витрат.
Ось основні висновки другого туру виборів до законодавчих органів Франції:
Друга за величиною економіка Європейського союзу, схоже, перебуває у глухому куті, оскільки партії борються з політичною роздробленістю і намагаються сформувати альянс, який міг би лягти в основу наступного уряду.
Реакція була відносно стримана: інвестори дотримувалися думки, що найекстремальніші плани витрат лівих і правих навряд чи будуть реалізовані, враховуючи, що жодна зі сторін не має більшості в парламенті.
Президент Еммануель Макрон міг би спробувати створити коаліцію з бажаючих, але не завжди однодумців. Або він міг би призначити технократичну адміністрацію.
Знайти компромісного кандидата, який міг би очолити наступний уряд, буде непросто. Серед перших претендентів — Марін Тондельє із партії зелених та Рафаель Глюксман із лівоцентристської партії Place Publique; Цьогорічний прем'єр-міністр Габріель Атталь також може залишитися.
Основна ліва коаліція отримала 178 місць, за даними МВС, і заявила, що запропонує прем'єр-міністра цього тижня. Центристський альянс Макрона посів друге місце зі 156 місцями.
"Національне об'єднання" лідера вкрай правих сил Марін Ле Пен та її союзники, які домінували в першому турі тиждень тому, опинилися на третьому місці, набравши 143 голоси, що говорить про те, що традиційний захист Франції від вкрай правих поки що тримається.
Джерело: bloomberg .
Читайте також:
Ризик нової війни: де назріває ескалація, невтішний прогноз експерта.
Підсумок дебатів – «катастрофа» для Байдена: демократи шукають заміну.