Цю ракету використовуватимуть для виведення корисного навантаження на низьку навколоземну та геоперехідну орбіти Землі.
Надвечір 9 липня над територією України пролітав другий ступінь ракети Аріан-6, яку у цей же день запустили з космодрому у Французькій Гвіані. Тому в небі мешканці України могли спостерігати незвичне світіння. Про це повідомив проєкт Alpha Centauri.
"Так, в Україні було видно проліт другого ступеня Аріан 6", — підписали фото у Alpha Centauri.
Крім того, телеграм-канал "Труха" також оприлюднив фото та відео прольоту ракети над територією України.
Що це за ракета Ariane 6
Ракета Ariane 6 — це європейська одноразова система запуску, яка розробляється ArianeGroup від імені Європейського космічного агентства (ESA) з початку 2010-х років. Вона замінить попередню Ariane 5. За планами, Ариан 6 має стати вдвічі дешевше своєї попередниці та сприяти підвищенню кількості запусків на рік приблизно вдвічі.
Ariane 6 має два ступені, які працюють на рідкому водні та рідкому кисні (гідролокс). Перший ступінь має вдосконалену версію двигуна Vulcain 2.1, який уже використовувався на Ariane 5, на другому ступені використовується новий двигун Vinci. Більшу частину початкової стартової тяги забезпечують два або чотири бокових твердопаливних ракетних прискорювачів, приєднані до першого ступеня (варіанти Ariane 62 і Ariane 64).
Ariane 6 запустили 9 липня з четвертого стартового майданчика космодрому Куру у Французькій Гвіані. Це 127-й космічний запуск у 2024 році.
Цю ракету використовуватимуть для виведення корисного навантаження на низьку навколоземну та геоперехідну орбіти Землі.
Нагадаємо, 9 липня видання Phys повідомило, що апарат NASA летить у космос, аби з'ясувати, чому Сонце випускає загадкові радіохвилі.
Також Фокус писав про те, що нове дослідження показало, що Сонячна система на самому початку існування мала не зовсім звичайну форму. Раніше вважалося, що рання Сонячна система трохи нагадувала мішень для дартсу, але вчені вважають, що це не так.