Законопроєкт №8371, який заборонятиме УПЦ, треба направити на експертизу до Венеційської комісії – політолог
Законопроєкт №8371, який заборонятиме УПЦ, треба направити на експертизу до Венеційської комісії – політолог

Законопроєкт №8371, який заборонятиме УПЦ, треба направити на експертизу до Венеційської комісії – політолог

Законопроєкт №8371«Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій» слід направити на експертизу до Венеційської комісії, щоби отримати висновки про його відповідність європейським демократичним цінностям і відтак вирішити, чи варто його ухвалювати в нашій державі під час процедури вступу до ЄС.

Про це пише політолог Валентин Гайдай у своєму блозі для видання Кореспондент.

Автор зауважує, що в суспільстві ведуться жваві дискусії щодо законопроекту №8371 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», який неофіційно називають «законопроектом про заборону УПЦ». Частина експертного середовища вже висловила свої побоювання що прийняття цього законопроекту може поставити крапку на шляху вступу України до ЄС, адже на Заході такий законопроект може бути розцінений як тиск на свободу віросповідання та утиски конкретної конфесії.

Неоднозначна ситуація й у Верховній Раді. Понад 140 нардепів не поставили свої підписи під документом щодо фактичної заборони УПЦ. Однозначно голосувати «за» цей законопроект налаштовані дві фракції Верховної Ради – «Євросолідарність» та «Голос», інші – в дискусіях та ваганнях, що є цілком закономірним, враховуючи неоднозначність цього законопроекту.

Найкращим цивілізованим виходом із цієї ситуації, на думку політолога, є експертиза Венеційської комісії. Це усталена цивілізована європейська практика. Саме Венеційська комісія вповноважена надавати висновки про відповідність проектів законодавчих актів європейським стандартам та цінностям.

Офіційна назва Венеційської комісії – Європейська комісія за демократію через право. Це, до речі, дуже влучна назва, адже шлях до демократії має відбуватись лише через дотримання закону, а не через вуличну люстрацію чи примхи окремих політиків, - зауважив Гайдай. - Такий крок буде свідчити відданості України європейським стандартам, слідуванню демократії й поваги свободи віросповідань. Інакше, ми ризикуємо опинитись у чергових чварах та непотрібних дискусіях, які вигідні лише ворогам України і аж ніяк не сприяють консолідації суспільства та європейській інтеграції нашої держави, - підсумував політолог.

Джерело матеріала
loader
loader