Літній сезон "падаючих зірок" 2024: які метеорні потоки можна побачити найближчим часом
Літній сезон "падаючих зірок" 2024: які метеорні потоки можна побачити найближчим часом

Літній сезон "падаючих зірок" 2024: які метеорні потоки можна побачити найближчим часом

Цього року можна буде найкраще побачити найпотужніший метеорний потік Персеїди.

У найближчому майбутньому в нічному небі можна буде побачити найпотужніший метеорний потік Персеїди, але також будуть помітними і більш слабкі потоки "падаючих зірок", пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Найкраще метеорне явище літа, тобто метеорний потік Персеїди, відбуватиметься у другий тиждень серпня. На піку активності потоку в ніч з 11 на 12 серпня в небі буде видно від 50 до 100 яскравих метеорів на годину. Цього року можна буде найкраще спостерігати за цим метеорним потоком, адже яскраве світло Місяця не буде його затьмарювати. Найперші попередники метеорного потоку Персеїди з'являться вже 25 липня. А останні метеори можна буде спостерігати ще 18 серпня.

Загалом, у другій половині року Земля стикається з багатьма метеорними потоками. Але побачити їх найкраще можна перед світанком. Коли метеори стикаються з нашою атмосферою зі швидкістю від від 11 до 72 км на секунду, їхня енергія руху швидко розсіюється у вигляді тепла і світла, створюючи короткочасні смуги світла, які зазвичай називають "падаючими зірками".

Поряд із Персеїдами в небі в найближчому майбутньому буде видно і слабші метеорні потоки. Вони особливо добре будуть помітні в період з 26 липня по 17 серпня. Хоча в небі можна буде побачити всього кілька метеорів на годину.

Пік одного з таких слабких метеорних потоків, під назвою Каприкорніди, настане 26 липня, хоча Земля проходить через потік у період з 10 липня по 15 серпня. Але спостереженню за кількома метеорами, що згорають в атмосфері, на годину заважатиме яскравий Місяць.

Найкраще метеорне явище літа, тобто метеорний потік Персеїди, відбуватиметься у другий тиждень серпня. На піку активності потоку в ніч з 11 на 12 серпня в небі буде видно від 50 до 100 яскравих метеорів на годину
Фото: space.com

28 липня настане пік активності метеорного потоку Дельта-Аквариди, через який Земля проходить у період з 12 липня по 23 серпня. Це будуть не дуже яскраві метеори, що пролітають із середньою швидкістю. Цей потік продукує до 20-30 метеорів на годину. І знову Місяць заважатиме спостереженню за ними.

Ще один слабкий метеорний потік — це Альфа-Капрікорніди, пік яких настане 31 липня, хоча Земля проходить через потік у період з 3 липня по 15 серпня. Світло Місяця буде не таким яскравим, але це не найсильніший метеоринний потік.

Останній слабкий метеорний потік перед Персеїдами — це Йота-Аквариди, який можна спостерігати з 15 липня по 25 серпня. Пік активності метеорного потоку припаде на 6 серпня. Можна помітити приблизно 6 метеорів на годину.

Після метеорного потоку Персеїди в небі буде видно останній потік цього літа — Каппа-Цигніди. Пік цього явища настане 17 серпня, хоча воно буде помітним у період з 3 по 28 серпня. У небі можна буде побачити всього 3 метеори на годину.

Як уже писав Фокус, галактики давно могли померти і вчені з'ясували, чому цього не сталося. Якби галактики не контролювали своє зростання, то Всесвіт старів би набагато швидше і скрізь були б тільки галактики-зомбі.

Також Фокус писавпро те, що астрономи виявили дуже рідкісну чорну діру відносно недалеко від Землі. Тепер це найближче розташована до нас масивна чорна діра.

Теги за темою
Космос Земля
Джерело матеріала
loader
loader