День хрещення Київської Русі: історія
День хрещення Київської Русі: історія

День хрещення Київської Русі: історія

День хрещення Київської Русі: історія

Свято відзначають щороку.

15 липня українці відзначають День хрещення Київської Русі-України. Сьогодні також святкують День Володимира Великого, оскільки вважається, що цей князь хрестив Київську Русь.

Історія свята

Цей свято офіційно називається День хрещення Київської Русі-України. Його встанов третій президент України Віктор Ющенко своїм указом від 25 липня 2008 року.

Вважається, що саме 15 липня князь Володимир Великий прийняв хрещення у Херсонесі та повернувся додому, до Києва. Дату самого хрещення Русі-України встановити не вдалося. Вважається, що ця подія відбулася 14 серпня 988 року.

Як проходило хрещення Київської Русі

За часів Візантії звернення в християнство було звичайною практикою у відносинах з войовничими кочівниками. Її застосували і до Київської Русі. Для цього Константинопольський патріарх Фотій І направив до Києва послів.

У деяких джерелах є свідчення, що в той час також були хрещені князі Аскольд і Дір з «боярами». Інші джерела інформують, що першим на Русі відбулося хрещення за часів Василя І та патріарха Ігнатія.

Першою правителькою Київської Русі, які прийняла християнство, була княгиня Ольга (бабуся князя Володимира). Вважається, що князь Володимир вирішив хрестити Русь за політичними мотивами, сподіваючись зміцнити владу та об'єднати войовничі племена.

У «Повісті минулих літ» йдеться про «випробування вір», яке відбувалося перед хрещенням. Вважається, що київському князю пропонували прийняти іслам та юдаїзм, але він вибрав християнство.

Володимир прийняв хрещення в Херсонесі та взяв ім'я Василь. Він одружився з візантійською принцесою Анною.

Масове хрещення жителів Русі відбулося у Дніпрі, але підтримали його не всі люди. Тих, хто не хотів змінювати віру, доводилося вмовляти. Іноді для цього використовували зброю.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader