"Це не проблема людини": що буде з тими, хто не оновив дані для ТЦК, — військовий адвокат
"Це не проблема людини": що буде з тими, хто не оновив дані для ТЦК, — військовий адвокат

"Це не проблема людини": що буде з тими, хто не оновив дані для ТЦК, — військовий адвокат

За словами Віталія Савка, штрафи передбачені саме для тих, хто навмисне не оновлював дані. Утім, якщо військовозобов'язаний хотів оновити дані, не зміг цього зробити, але може це довести, то йому слід звернутися до суду.

Якщо військовозобов'язаний не оновив дані до 17 липня, то його штрафуватимуть. Але розмір штрафу в кожному окремому випадку визначатимуть працівники ТЦК. Про це розповів військовий адвокат Віталій Савко в коментарі "Громадському".

За його словами, людей, які відклали оновлення даних до останнього дня, буде багато. При цьому, якщо у людини не вийшло оновити дані через великі черги в ТЦК і ЦНАП або в мобільному застосунку "Резерв+", то вона в цьому не винна.

Важливо Зміни в процесі мобілізації в Україні: чи надсилатимуть повістки за кордон

"Людина має право розраховувати, що протягом усіх цих 60 діб усі три шляхи актуалізації даних мають бути доступні. Це не проблема людини, що біля установ скупчилося багато людей або неможливо записатися в електронну чергу. Законотворці повинні були передбачити це і знайти рішення", — заявив Савко.

Повідомляється, що штрафи передбачені саме для тих, хто навмисне не оновлював дані. Утім, якщо військовозобов'язаний хотів оновити дані, не зміг цього зробити, але може це довести, він може розраховувати, що з нього знімуть відповідальність.

У матеріалі йдеться, що опція звернутися до суду у військовозобов'язаних є. У цьому разі слід зібрати докази, що спроба актуалізувати дані була, але з певних причин виявилася невдалою. Наприклад, скріншоти й запис екрана, якщо людина хотіла оновити дані через "Резерв+".

Також, як повідомив Савко, якщо ж військовозобов'язаний обрав шлях фізично піти до ЦНАПу чи ТЦК та оновити дані, однак там цього зробити не вдалося, також слід зняти відео. Воно підтвердить, що, приміром, неможливо було записатися в електронну чергу до 16 липня включно

"Очевидно, що ТЦК, виходячи з тих дій, які вони вживають, намагатимуться притягнути до відповідальності людей, які вчасно не актуалізували свої дані. Утім, на мою думку, з такими доказами штрафи скасовуватимуть", — вважає адвокат.

За словами експерта, звернення до суду не гарантує, що штраф буде знято. Якщо людина програє суд, у неї буде 15 діб, щоб добровільно його сплатити.

Раніше повідомлялося, що ТЦК мають три місяці, щоб оштрафувати за неоновлення даних. Громадяни матимуть десять днів на те, щоб оскаржити штраф ТЦК у суді, пояснила представниця Генштабу ЗСУ. При цьому у військкоматів є рік для того, щоб виявити і покарати порушника.

Теги за темою
Україна Збройні сили України Верховна Рада українці
Джерело матеріала
loader