Нова технологія об'єднує 5000 автономних БПЛА у "зграю": як її можна застосовувати
Нова технологія об'єднує 5000 автономних БПЛА у "зграю": як її можна застосовувати

Нова технологія об'єднує 5000 автономних БПЛА у "зграю": як її можна застосовувати

"Розумний" планувальник маршрутів для автономних дронів буде корисний як у цивільному житті, так і в розвідувальних та тактичних воєнних місіях.

Дослідники з Університету імені Лоранда Етвеша (ELTE) в Угорщині створили планувальник маршрутів, який може об'єднувати 5000 автономних дронів у зграю, яка самоорганізується. Про це пише портал Interesting Engineering.

Як зазначають у виданні, принципи роботи зграї БПЛА та автономних дронів різняться. У зграї дрони намагаються рухатися разом з ідеальною синхронізацією, координуючи свій рух як зграя птахів. В автономному трафіку дронів кожен дрон має власний маршрут і мету, що може спричиняти конфлікти.

В ELTE зуміли об'єднати ці дві технології, створивши "розумний" планувальник маршрутів для автономних дронів, використовуючи традиційні моделі зграй, натхненні природою. Планувальник від ELTE допомагає дронам уникати більшості транспортних конфліктів і безпечно розв'язувати проблеми, координуючи дії з найближчими БПЛА.

Важливо Летять і бомблять: в РФ скаржаться на зграї дронів ЗСУ, які мають "королеву", – ЗМІ (відео)

Ефективність самоорганізованої моделі без центрального управління спершу було перевірено за допомогою симуляцій. Розробники змоделювали безперервний високошвидкісний випадковий трафік за участю до 5000 дронів з різними швидкостями і пріоритетами у двовимірних і тривимірних умовах.

Потім модель запрограмували на флот зі ста дронів від CollMot Robotics Ltd. За словами авторів публікації, жива демонстрація взаємодії сотні автономних БПЛА "відкриває нову еру автоматизованих операцій з використанням дронів". Технологію можна використовувати в сільському господарстві для обприскування полів, доставки товарів у містах, а також для розвідувальних і тактичних військових місій.

"Дрони можуть стати життєво важливими в міському транспорті та логістиці. Децентралізоване управління повітряним рухом, яке колись було ідеєю зі сфери наукової фантастики, тепер здається можливим", — зазначили у виданні.

Нагадаємо, у Києві готують нову зброю Styx, яка дасть змогу дронам працювати в команді та виконувати завдання на передовій автономно. За словами розробників проєкту, БПЛА зможуть спілкуватися один з одним, вирішуючи, хто атакує, хто збирає інформацію.

Своєю чергою кореспондент російського видання "Комсомольская правда" Олександр Коц стверджує, що в РФ створюють нову модифікацію баражувального боєприпасу "Ланцет" із функцією штучного інтелекту, яка зможе розпізнавати цілі й атакувати роями.

Теги за темою
Угорщина
Джерело матеріала
loader
loader