Аналіз викопних фекалій і частинок піску розповідає нову історію про те, як люди полювали майже 1,5 мільйона років тому.
Знахідки останніх археологічних розкопок недалеко від Орсе, на краю западини Гуадкіс-Баса, розповідають давню історію людини. Це місце багате на скам'янілі рештки діяльності людини та тварин плейстоцену, воно також є місцем, де сьогодні було знайдено найстарішу скам'янілість гомініна в Західній Європі — вчені виявили зуб віком 1 мільйон років, пише IFLScience.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Тут же археологи виявили останки багатьох великих травоїдних тварин: гігантських бегемотів, оленів, носорогів і мамонтів. У результаті ця територія отримала назву "Слоняче кладовище". Вчені досліджували рештки стародавніх гігантських травоїдних і виявили на них сліди, залишені зубами хижаків та інструментами, що їх використовували предки людини для того, щоб дістатися до кісткового мозку.
Досі вчені не розуміли, як саме стародавні предки людей полювали на настільки гігантських тварин, проте нове дослідження проливає світло на цю таємницю. Під час дослідження вчені провели аналіз шарів гірських порід на цій ділянці й виявили, що верхні археологічні рівні на дві третини складалися з піску і на одну третину з глини.
За словами співавторів дослідження Пола Палмквіста і Марії Патросіньо Еспігарес, ці дрібні піщані відкладення утворилися недалеко від палеоозера, що знаходилося в цьому регіоні мільйони років тому, і містили солону воду. Вчені припускають, що місцевість, ймовірно, могла працювати як хиткі піски, а стародавні предки людини використовували їх як пастку для гігантських тварин.
Передбачається, що люди та гієни нападали на величезних тварин, коли потрапляли в природну пастку. В іншому випадку, їм навряд чи вдалося б здолати настільки величезних тварин. Археологи вважають, що величезні мамонти 4 метри заввишки й вагою близько 11 тонн блукали територією сучасного півдня Іспанії, де потрапляли в так звані сипучі піски.
Величезна маса тварин порівняно з невеликою поверхнею їхніх ніг працювала проти них, змушуючи їх дедалі глибше занурюватися і не маючи шансів вибратися. У цей момент у гру вступали наші давні предки та гієни.
Раніше Фокус писав про те, що вчені, які намагаються воскресити вимерлого мамонта, зробили прорив.