Дорогоцінна планета. Усередині Меркурія ховається величезний шар алмазів: чи можна їх дістати
Дорогоцінна планета. Усередині Меркурія ховається величезний шар алмазів: чи можна їх дістати

Дорогоцінна планета. Усередині Меркурія ховається величезний шар алмазів: чи можна їх дістати

Вчені вважають, що під поверхнею найменшої планети Сонячної системи знаходяться величезні поклади алмазів, але з їхнім видобутком виникнуть проблеми.

Автори дослідження, опублікованого в журналі Nature Communications, вважають, що на глибині в кілька сотень кілометрів за поверхнею Меркурія ховається шар алмазів товщиною 15 км. Результати нового дослідження можуть допомогти розкрити секрет складу найменшої планети Сонячної системи, а також її магнітного поля, пише Live Science.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Дивна планета Меркурій

Меркурій досі приховує дуже багато загадок, адже ця планета є найменш вивченою серед світів Сонячної системи. Наприклад, маленька планета має глобальне магнітне поле. Хоч воно набагато слабкіше за те, що є у Землі, це несподівано з огляду на розміри планети і неіснуючу геологічну активність. Також на поверхні Меркурія раніше вчені виявили дуже темні плями, які були ідентифіковані, як скупчення графіту, одного з різновидів вуглецю.

Хоча Меркурій і вважається дивною планетою, наразі вчені вважають, що він сформувався так само, як Земля, Венера і Марс. Тобто внаслідок охолодження гарячого океану з магми. Припускається, що в океані з магми було багато вуглецю і кремнію. Спочатку було утворено металеве ядро планети, а потім мантія і кора.

Хоча Меркурій і вважається дивною планетою, зараз учені вважають, що він сформувався так само, як Земля, Венера і Марс
Фото: NASA

Алмази на Меркурії

Багато років учені вважали, що в мантії Меркурія були досить високі температура і тиск, щоб із вуглецю виник графіт і він міг би потрапити на поверхню планети. 5 років тому вчені з'ясували, що мантія у Меркурія на 50 км більша, а значить тиск і температура на кордоні між ядром і мантією можуть бути настільки високими, що з вуглецю могли виникнути алмази.

Автори нового дослідження вирішили перевірити таку можливість і для цього відтворили хімічний склад магми на молодому Меркурії. Після цього вчені піддали хімічну масу величезному тиску, який був у 70 тисяч разів більшим за звичайний атмосферний тиск на Землі. Також маса була нагріта до температури майже 2 тисячі градусів Цельсія. За словами вчених, це все імітувало умови, які існують глибоко в надрах першої планети від Сонця.

Також вчені використовували моделювання, щоб краще зрозуміти умови на межі ядра і мантії Меркурія, а також створити умови, за яких графіт або алмаз будуть стабільними.

Як показало дослідження, такі умови дійсно підходять для створення алмазів. Вчені дійшли висновку, що під час формування ядра Меркурія з вуглецю могли виникнути алмази. Розрахунки показують, що в надрах Меркурія може бути шар алмазів завтовшки приблизно 15 км.

Меркурій досі приховує дуже багато загадок, адже ця планета є найменш вивченою серед світів Сонячної системи
Фото: NASA

Чи можна добувати алмази на Меркурії?

Але добути ці алмази буде не просто надзвичайно складно, а скоріше за все неможливо. Крім екстремальних умов на Меркурії, шар алмазів ховається дуже глибоко. Вчені вважають, що ці дорогоцінні камені знаходяться на глибині приблизно 485 км під поверхнею.

Але вчені вважають, що ці алмази мають іншу цінність. Вони можуть відповідати за створення магнітного поля Меркурія. Алмази можуть сприяти передачі тепла між ядром і мантією, що створить різницю температур і змусить кружляти рідке залізо в зовнішній частині ядра, і таким чином створюється магнітне поле.

Як уже писав Фокус, у вчених є нова відповідь на питання, де всі розумні інопланетяни, якщо вони існують. Автори наукової статті вважають, що позаземних цивілізацій у Всесвіті надзвичайно мало.

Також Фокус писав про те, що астрономи зробили відкриття, яке стосується сусідки Меркурія — Венери. Хоча раніше вчені спростували наявність в її атмосфері такого газу як фосфін, нове дослідженнявказує на те, що він все ж там є. Вважається, що фосфін виділяють живі організми. Ще на Венері знайшли аміак, який також вважається газом, який виділяють живі істоти.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader